Exhibice Para Ostrava 2019 vtáhne v pátek do hry i diváky

Méně než dva měsíce zbývají do mistrovství světa v para hokeji, které letos hostí Ostrava. Vítkovická OSTRAVAR ARÉNA a fandové vítkovických barev mohou ochutnat ukázku velkých životních i sportovních borců už v pátek při duelu Vítkovic s Litvínovem.

Exhibiční turné Para Ostrava 2019, které seznamuje extraligové fanoušky přímo na stadionech s para hokejem (bývalý sledge hokej), míří do finále a jako svou závěrečnou destinaci si logicky vybralo dějiště letošního mistrovství světa – OSTRAVAR ARÉNU.

Mistrovství světa v para hokeji IPC bude hostit na přelomu dubna a května Ostrava. Od 27. dubna do 4. května se na ledě OSTRAVAR ARÉNY utká světová špička, ve které mají nemalé šance i čeští reprezentanti.

Světový šampionát hokejistů, kteří se své milované hry nevzdali ani po vážných zdravotních problémech, případně po těžkých nehodách a úrazech, hostila Ostrava už před deseti lety a dodnes to byl divácky nejúspěšnější podnik, srovnatelný i s paralympiádou.

Čeští para hokejoví reprezentanti od poloviny února sjezdili v rámci projektu „Para hokej zve extraligu na mistrovství světa“ ty nejtradičnější české hokejové destinace. Své umění a nadšení pro hru předvedli zaplněným arénám v Třinci, v Brně, v Praze, demo ukázky se uskutečnily také v Olomouci, Zlíně a Pardubicích. V Ostravě se borci na hokejových saních předvedli už při derby s Třincem, ale na závěr svého putování se předvedou ještě jednou a symbolicky právě před publikem, které bude při letošním šampionátu jejich domácím.

Poslední zápas základní části Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC VERVA Litvínov tak v obou přestávkách zpestří para hokejová exhibice v provedení těch nejpovolanějších, tedy českých reprezentantů. Oproti minulé návštěvě budou tentokrát vtaženi do hry i fanoušci na tribunách v rámci zajímavých soutěží a ti nejšťastnější se budou moci předvést přímo na ledě.

– mistrovství světa v para hokeji Ostrava – 27. 4. 2019 – 4. 5. 2019

– MS v ČR podruhé v historii – naposledy v roce 2009 také v Ostravě.

– para hokej (dříve sledge hokej) – jeden z nejatraktivnějších zimních paralympijských sportů.

– vznik para hokeje – Švédsko (počátek 60.let) – Stockholm, v rehabiliťáku.

– na paralympiádě poprvé v roce 1994.

– v Česku se začal hrát para hokej ve Zlíně v roce 1999.

– v současné době hraje osm klubů Českou para hokejovou ligu.

– perlička za národní tým může nastoupit v týmu také žena ( v rámci MS v para hokeji v Ostravě nastoupí v rámci norské reprezentace)!!!

Více na: https://paraostrava2019.cz