Evropská elita opět ve Vítkovicích, Ostrava Hockey Cup už pošesté

Již šest let se do Ostravy v srpnu sjíždějí dorostenecké výběry z Evropy, aby se navzájem utkaly o prestižní Ostrava Hockey Cup. Letošní ročník bude opět atraktivní, nechybí česká špička, ani zajímaví zahraniční účastníci. Turnaj startuje ve čtvrtek, vítěz bude znám v sobotu. Vstup je zdarma!

Ostrava Hockey Cup – dorostenecký hokejový turnaj, jehož realizaci každý rok významně podporuje Statutární město Ostrava jako hlavní partner a Moravskoslezský kraj jako další klíčový partner – letos píše již své šesté pokračování. Ročník 2017 znovu nabízí řadu zajímavých soubojů možná budoucích hokejových hvězd Česka, Evropy a možná i světa.

Vítkovický turnaj se už stal tradiční záležitostí a kluby nejen u nás, ale i v Evropě na jeho zvuk slyší. Pro letošek se jej účastní hned šest mužstev, což nabízí opět po letech atraktivní boje ve skupinách a nervy drásající souboje ve vyřazovací části s následnými bitvami o celkové umístění. Hrát se bude primárně na ploše Multifunkční haly, ale jedno utkání přivítá i OSTRAVAR ARÉNA.

Tradiční je atraktivní obsazení. Vedle domácích Vítkovic pozvánku přijala opět Kometa Brno i rival HC Oceláři Třinec. Polská reprezentace do 18 let znovu zařadila Ostrava Hockey Cup do své předsezonní přípravy, a tak ani letos nebude chybět celý národní výběr. Evropskou klubovou špičku reprezentuje opět celek HK Riga. Oddíl, který je součástí organizace lotyšského klubu KHL Dinamo Riga, působí v nižší ruské nadnárodní MHL a svým způsobem, byť se jedná o klubovou záležitost, supluje tak trochu lotyšský dorostenecký reprezentační výběr, když většina hráčů národního týmu je tvořena právě základem mužstva z Rigy. A samozřejmě nelze zapomenout ani na slovenský HC Slovan Bratislava.

Stojíme před začátkem opět atraktivního třídenního klání o putovní pohár Města Ostravy v hokeji. Favority je těžké určit, rok od roku je Ostrava Hockey Cup vyrovnanější a vyrovnanější a letošní systém nabízí další atraktivní souboje. O to více půjdou hráči všech týmů do duelů odhodlaněji a bojovněji a my na tribuně Multifunkční haly si budeme moci do sytosti užívat souboje borců, kteří snad v budoucnu budou tahouny svých klubů a třeba i svých národních reprezentací. Plody Ostrava Hockey Cupu se po šesti letech začínají objevovat na seniorské mezinárodní scéně, uvidíme, zda i ten letošní turnaj, který je opět velice významně podporován Statutárním městem Ostrava, ale i Moravskoslezským krajem, nevyprodukuje nějaké zajímavé jméno, které v budoucnu bude bavit svým hokejovým uměním Česko, Evropu a třeba i celý svět.