Esport hokejová liga začala! Kdo reprezentuje Vítkovice a jaké jsou jejich ambice?

První ročník virtuální hokejové ligy začal. Extraligové kluby před časem vybraly v draftu dva reprezentanty, kteří budou hájit jejich barvy v Esport hokejové lize. Vítkovický dres oblékají Jiří Daniš a Filip Strnad.

Esport hokejová liga – první virtuální soutěž v hokeji u nás – odstartovala. Čtvrtek 20. února byl odstartován její první ročník. Hraje se na platformě NHL 20, každý extraligový tým má dva hráče. Každý v jednom kole odehraje jeden zápas se stejným soupeřem a výsledky jsou následně sečteny a vyhodnoceny, jako celkový výsledek kola.

Vítkovické barvy v prvním ročníku virtuální hokejové ligy reprezentují Jiří Daniš a Filip Strnad. Pravda, v prvním kole podlehli Zlínu těsně 9:11 a ve druhém nestačili na Mladou Boleslav 3:14, nicméně sezona je teprve na svém startu a oba právoplatní vítkovičtí hráči – na poli esportu – jsou odhodlaní bojovat statečně a hrdě za Vítkovice.

Jiří Daniš: Být draftován Vítkovicemi? Neskutečná radost

Sám v minulosti hrál reálný hokej, v současnosti se chce ale prosadit v tom virtuálním. Vítkovický esport reprezentant Jiří Daniš měl obrovskou radost, když na něj v draftu ukázal právě ostravský klub. Je si vědom, že konkurence je velká, ale chce vítkovické barvy reprezentovat úspěšně.

Co tě přimělo přihlásit se a zkusit štěstí stát se hráčem Esport Hokejové Ligy?

Jsem velkým fanouškem hokeje a všeho s ním spojeného. Od sedmi let jsem hrál hokej za Orlovou a mnohokrát jsem se s Vítkovicemi utkal. Vždy jsem si přál za Vítkovice hrát a záviděl jsem spoluhráčům, kteří se do Vítkovic dostali. A zároveň jsem fanouškem virtuálního hokeje a to již od roku 1998.

Rozhodoval ses dlouho, zda se do projektu EHL zapojíš?

Nerozhodoval jsem se ani vteřinu, protože jsem chtěl reprezentovat Vítkovice a doufal jsem, že jsem dostatečně zkušený, abych měl šanci dostat se do draftu.

Jak dlouho se věnuješ hraní? Účastnil ses už nějakého jiného esport podniku, nebo je pro tebe v EHL první zkušeností?

Zúčastnil jsem se menšího turnaje v ČR, kde jsem skončil třetí po vypjaté bitvě v semifinále s vítězem turnaje. Dále jsem zkoušel kvalifikaci do světového turnaje. Zde jsem v první kvalifikaci došel do top64, ale bohužel jsem neměl prostor pokračovat v dalších kvalifikacích. NHL hraji pres 20 let a doteď si pamatuji kdo byl na přebalu NHL ročníku 98, kterým jsem začal.

Proč sis vybral Vítkovice? Jsi fanouškem Vítkovic? Pravidelným nebo občasným?

Dlouhodobě navštěvuji zápasy Vítkovic, a co si budeme povídat, už jsem klubu ve fanshopu nechal docela dost peněz. Poslední předmět, který jsem si koupil, byl kalendář. Viděl jsem i dokument o Vítkovicich a vždy jsem záviděl těm, kdo mohl fandit  na stadionu Kotas.

Udělalo ti radost, že si tě Vítkovice vybraly?

Udělalo mi to neskutečnou radost. Byl jsem tak rád, že jsem šéfovi Extraligy panu Řezníčkovi vytrhl Váš dres z ruky při draftu jen proto, abych si ho mohl hned obléct (směje se).

Jak z tvého pohledu probíhala kvalifikační kola?

Kvalifikace byly jedny velké nervy. Hrál jsem za Boston a první dvě kvalifikace nedopadly dobře jen proto, že jsem si neupravil správně strategii a sestavy. Postupně jsem se prokousával každým kolem a doufal, že se dostanu do draftu.

Jaké jsou tvé ambice pro sezonu?

Každý vám na první dobrou řekne, že chce vyhrát, ale je potřeba jít postupně. Jako první cíl je pro mě porazit v prvním utkání Zlín. Začít dobře a snažit se dostat do finálového turnaje. Na druhou stranu konkurence je opravdu silná a bude to boj.

Filip Strnad: Je to pocta, bojovat v dresu, který dříve oblékali Šmehlík, Varaďa, Moravec

Je sice ze Šumavy, ale na dres Vítkovic je neskutečně hrdý. Filip Strnad je druhým reprezentantem ostravského klubu v prvním ročníku Esport Hokejové Ligy. Společně s kolegou Danišem si stanovil cíl dostat se do top 8 a zahrát si ve velkém finále o mistrovský titul.

Co tě přimělo přihlásit se a zkusit štěstí stát se hráčem Esport Hokejové Ligy?

Na něco takového jsem čekal už od roku 2017, protože se mi v NHL celkem dařilo. Neváhal jsem tedy, tuto šanci jsem promarnit nechtěli, i když v současné době NHLko hraji už jen občasně.

Rozhodoval ses dlouho, zda se do projektu EHL zapojíš?

Měl jsem jasno víceméně hned, za zkoušku nic nedáte.

Vyrůstal jsem v době, kdy se virtuální hry začaly více a více rozvíjet a byly dostupné, takže i ke mně se dostaly. Začal jsem hrát tedy už v dětství, a to především NHLko a FIFU. První ročník, který jsem hrál, bylo NHL 98. Od mala jsem propadl vášni k hokeji, která se mě drží dodnes. Začalo to, když mi byly 4 roky a sledoval jsem českou reprezentaci na olympiádě v Naganu, kde nás neuvěřitelně podržel Dominátor. Ihned jsem se do něho zamiloval a následně začal fandit Buffalu Sabres. EHL je moje premiéra.

Proč sis vybral Vítkovice? Jsi fanouškem Vítkovic? Pravidelným nebo občasným?

Nepreferoval jsem žádný klub, jelikož v české extralize nemám k nikomu bližší vztah.

Udělalo ti radost, že si tě Vítkovice vybraly?

Byl jsem upřímně překvapen, že mě Vítkovice vybraly. Já totiž pocházím ze Šumavy, která je „trošku vzdálená“ od Vítkovic (pousměje se). Ale samozřejmě mi to udělalo velkou radost a je pro mě čest Vítkovice reprezentovat v 1.české esport lize. Když vidím, že vítkovický dres oblékali Richard Šmehlík s Václavem Varaďou, kteří později hráli v Buffalu nebo David Moravec, který dal na MS 2001 vítězný gól v prodloužení proti Finsku, je to opravdu velká pocta obléci ten stejný dres.

Jak z tvého pohledu probíhala kvalifikační kola?

Celkem bezproblémově. Po každé jsem se dostal do top 32, jednou i do top 8 a vypadl jsem 2krát v prodloužení proti hodně silným soupeřům. Takže jsem na sobě necítil nijak velký tlak a kvalifikace jsem si užil.

Jaké jsou tvé ambice pro sezonu?

Chtěli bychom se samozřejmě dostat do top 8 a hrát Grand finále. Uděláme maximum, aby se nám to povedlo!