Esport Hokejová Liga: Vítkovice na 9. příčce a virtuální soutěž pokračuje

Po osmi zápasech pokračuje, navzdory všem krizovým opatřením proti koronaviru, virtuální Esport Hokejová Liga. Zkraje března se kluboví gameři sjeli ke studiovým zápasům. Bitvy dalších kol se budou opět hrát na dálku. Vítkovice drží se ziskem devíti bodů devátou příčku.

Ačkoli veškerý reálný sportovní, tedy i hokejový život v Česku s vyhlášením krizových opatřeních proti epidemii koronaviru utichl, Esport Hokejová Liga pokračuje a její boje jsou nyní o to prestižnější. Virtuální hokejová liga s oficiálními statutem pod záštitou Českého hokeje i jednotlivých klubů má za sebou osm zápasů.

Zkraje března se všichni gameři – reprezentanti jednotlivých klubů – sjeli k prvnímu studiovému kolu. Hráli tedy sice počítačovou hru, nicméně společně na jednom místě. Další bitvy, bez ohledu na opatření proti koronaviru, se hrají opět na dálku.

Vítkovice jsou v Esport hokejové lize na 9. místě. Filip „Phil93“ Strnad a Jiří „Jerry“ Danda nasbírali společně v osmi zápasech 9 bodů, o uplynulém víkendu porazili Spartu 9:7 a padli s Kladnem 3:8. Systém zápasů je takový, že každý tým má své dva gamery, takže v jednom kole odehraje každý gamer jeden zápas proti jednomu ze soupeřů protějšího týmu a výsledky obou zápasů se následně sečtou.

Esport hokejovou ligu můžete sledovat i vy, a to prostřednictvím oficiálního kanálu EHL na TwitchTV