Dvoubodový Jakub Illéš: Měli jsme více ze hry, ale rozhodlo se na brankovišti

Dvěma body za branku a asistenci se proti Fribourgu blýskl Jakub Illéš. Bohužel puk se za zády Daniela Dolejše objevil hned pětkrát a Vítkovičtí tak mají obtížnou pozici do odvety, která se hraje za týden ve Švýcarsku.

Jakube, Vaší formace se utkání docela povedlo, výsledkově celému týmu ovšem příliš ne…

Tak já jsem rád, že nám tam něco spadlo. Že se něco dobrého podařilo po dlouhé době, ale zápas bohužel. Dopadl v náš neprospěch a doma jsme dostali pětku. Je to škoda, mám teď trošku horší pozici předtím, než pojedeme ven. Ale není to nehratelné a je pořád možné udělat překvapení a postupit dále.

Byl to pro Vás osobně asi nejlepší zápas ve vítkovickém dresu?

Asi je to tak. Na domácím hřišti to bude asi nejlepší zápas a jsem rád za něj, že mi to i konečně padlo do branky.

Co bylo největším důvodem, že jste v zápase dostali pět branek?

Měli jsme více ze hry, drželi jsme docela dost puk, ale kouzlo bylo tentokrát na brankovišti. Tam měl soupeř více dorážených puků a z toho taky těžil. Měli jsme tlak, ale oni pokaždé ujeli, vystřelili a dorazili puk do branky. Na brankovišti se to rozhodlo.

Říkáte, že hratelné to pořád je. Co musíte nejvíce tedy zlepšit, hru na brankovišti?

Přesně tak, musíme zlepšit důraz na brankovišti, to určitě. Jít po hlavě do zápasu, nemáme teď už co ztratit.

Překvapil Vás nějak soupeř? Nebo jste je měli přečtené?

Ani nás nepřekvapili. Měli jsme o nich všechny informace. Věděli jsme, že hrají bruslivý hokej a připravili jsme se na ně výborně. No, bohužel, stalo se.

V táboře soupeře zaznamenal Roman Červenka hned čtyři asistence. Co říkáte na jeho počin?

Určitě se ukázal. V přesilovce tam hraje strašně důležitou roli. Rozdává jim tam puky a oni to z jedničky trefujou. Využívají toho hodně a dnes se to ukázalo.