DVOJDERBY! Páteční hokejový svátek okoření duel starých gard

Vítkovičtí fandové se v pátek mají opravdu na co těšit. Na ledě ČEZ ARÉNY se v 17 hodin strhne extraligová bitva mezi Vítkovicemi a Třincem, jenže derby současných týmů velký hokejový svátek nekončí. Po skončení extraligového souboje totiž bude následovat derby mezi starými gardami Vítkovice a Třince, samozřejmě zdarma!

Pátek 30. ledna bude velkým hokejovým svátkem pro celé Ostravsko i Moravskoslezský kraj. Nejen, že si to na ledě ostravské ČEZ ARÉNY rozdají Vítkovice s Třincem – tedy jeden tým, který bojuje o play off a v posledních dvou utkáních bodoval vždy naplno a jasný lídr tabulky a aktuálně nejlepší extraligový tým. Ocelářské derby totiž dostane i zcela jinou rovinu. Po extraligovém derby totiž přímo v ČEZ ARÉNĚ sehrají exhibiční utkání staré gardy Vítkovic a Třince a fandové se tak mohou těšit na bývalé hráče obou celků z dob konce 80. a začátku 90. let opět v akci.

„Stejně jako pro současné hráče, také pro nás to bude prestižní, zvlášť, když se na nás přijdou podívat diváci a podpoří nás,“
těší se na zápas Petr Holubář, útočník, který za Vítkovice válčil v průběhu 80. let a v roce 1988 na ledě Litvínova zaznamenal úctyhodný kousek, když vstřelil v jednom utkání 5 gólů!

Exhibici si organizuje Stará Garda Vítkovic sama, HC VÍTKOVICE STEEL nad akcí převzal záštitu a mediální podporu. „Velký dík patří Františku Černíkovi a celému vedení Vítkovic za to, že máme ze strany klubu podporu. Hodně nám pomáhají i naši partneři, kteří jsou zároveň partnery i extraligového celku. Například společnost JC Trans nám už nějaký čas zajišťuje skvělé podmínky a výbornou podporu, za to také moc děkujeme,“ říká Miroslav Dětský, hráč staré gardy, který má zároveň na starost organizační stránku věci.

Utkání starých gard se odehraje po skončení extraligového derby. „Začátek bude samozřejmě záviset na konci extraligového zápasu, ale pokud půjde vše hladce a bude se hrát průměrně dlouhý zápas, očekáváme, že bychom mohli začít kolem 20 hodin. Je to naplánováno tak, že zhruba do dvaceti minut po skončení zápasu budeme mít rozbruslení, pak bude následovat úprava ledu a po ní jdeme na to,“ prozrazuje Dětský. A fandové se mohou těšit i na slavnostní nástup, v provozu bude i multimediální kostka a otevřen bude i bufet za sektorem C1, takže vše téměř v režimu extraligového zápasu.

Zápas starých gard je samozřejmě zdarma. „Bohužel z bezpečnostního hlediska není možné, aby diváci po extraligovém zápase zůstali v hale. Bude nutné halu kompletně vyklidit a až pak se budou moci fandové vracet. Víme, že je to komplikace, ale bohužel jinak to udělat opravdu nejde. Do haly se pak diváci dostanou přes vstup od hotelu Clarion, který bude otevřený,“ říká vedoucí střediska ČEZ ARÉNA Pavel Sikora, který je zároveň jedním z organizátorů a také hráčem staré gardy.

Stará garda Vítkovic je parta bývalých hráčů Vítkovic, kteří prošli buď mládeží, nebo především také A-mužstvem Vítkovic. Současný tým se skládá převážně z hráčů generace přelomu 80. a 90. let. Zápasy starých gard se hrají na třikrát patnáct minut čistého času (s přerušením). Pauza mezi první a druhou třetinou je pětiminutová bez úpravy ledu, přestávka mezi druhou a třetí třetinou je delší a probíhá úprava ledu. Není dovolená hra do těla. V případě faulu je okamžitě nařízeno trestné střílení. V případě nerozhodného výsledku po třech třetinách následují hned samostatné nájezdy.

Předpokládané sestavy derby starých gard

VÍTKOVICE

Brankáři: Cagaš, Rudl

Obránci: Vavrečka, ‚Überall, A. Tomášek, Efler, Flašar, D. Kysela, Šimek, Sikora

Útočníci: Folta, Pavlík, Petr Holubář, Šebesta, Kotala, Kubík, Badal, Piecha, Dětský, Gála, M. Smeták, Guman.

TŘINEC

Brankáři: Konečný, Ochman

Obránci: Marek, R. Jůva, Nachtman, Holubčík, Benedik, Opina, Halapatsch, Figura

Útočníci: Mach, Zajonc,D. Adamčík, I. Adamčík, Havel, M. Jůva, Cieslar, Mucha, Šotkovský, Sikora, Kylián, Černý.