Dvě třetiny jsme byli Plzni vyrovnaným soupeřem, ví jubilant Zdráhal

Dvoustý extraligový zápas oslavil gólem, ale po něm mnoho radosti nezažíval, protože tým na ledě Plzně prohrál. Střelec Vítkovic a také reprezentant Patrik Zdráhal litoval toho, že se mužstvu nepodařilo i přes dobrý výkon získat na západě Čech ani bodík.

 

HC Vítkovice RideraBody z ledu Plzně podruhé v sezoně byly velice blízko, ale nakonec jste šance na úspěch ztratili v 58. minutě. Mrzí to hodně?

Mrzí, bohužel. Přežili jsme druhou třetinu, kde měla Plzeň hodně šancí. Ve třetí jsme byli vyrovnaným soupeřem. Bod by pro nás byl zlatý. Ale smolná přesilovka nakonec rozhodla. Plzeň ukázala, že má skvělé hráče, schopné takové momenty rozhodnut. Škoda.

 

Plzeň byla před zápasem v roli týmu s nejlepší aktuální formou…

Je to těžké, hrát proti takovému soupeři. Hráče mají výborné, hlavně v útoku. Dvě třetiny jsme jim ale byli vyrovnaným soupeřem, měli jsme i nějaké šance. Že jsme zůstali bez bodu, to hodně mrzí, protože my teď hodně potřebujeme každý bod.

 

Hráli jste třetí venkovní zápas za sebou a dohromady jste vstřelili jen tři góly. Trápí vás koncovka?

Šance si vytváříme, máme jich dost. Ale ta koncovka nás opravdu trápí. Nedokážeme využit ani přesilovky.

 

V tomto utkání v Plzni jsi mohl dát klidně čtyři góly, ale byl z toho jen jeden, jednou zvonila tyčka…

Jo, jak říkám, zase ta koncovka. Šancí jsem měl fakt dost, nevyšlo to.

 

Alespoň ten jeden gól potěšil, když jsi hrál jubilejní dvoustý extraligový zápas?

Já měl dvoustý zápas? Vidíte, sám to ani nevím. Ale tak samozřejmě mě těší a jsem rád, že můžu v lize nastupovat a doufám, že těch startů ještě pár přibude. Gól je fajn, ale mě více mrzí, že jsme nebodovali, to teď potřebujeme jako sůl.