Dvě čtvrtá místa – pod medailemi zůstal dorost i osmá třída

Ostravské Mládežnické mistrovství Česka klubů domácí mistrovskou, ani medailovou radost bohužel nezažilo. Jak na dorostence, tak na hráče osmé třídy zbyla nepopulární čtvrtá pozice. Dorost v boji o bronz padl s Mountfieldem, osmákům chyběly k medaili dva body.

Od středy do neděle bojovali na obou ledových plochách OSTRAVAR ARÉNY nejlepší žákovské a dorostenecké týmy o mistrovské tituly. V ohni bojů o sezonní triumf nechyběly ani vítkovické týmy, jenže bohužel, jak vítkovičtí osmáci, tak vítkovičtí dorostenci zůstali těsně pod medailovým umístěním.

Finálový turnaj starších žáků 8. tříd se hral v šestičlenné skupině systémem každý s každým, mistra určila tabulka.

Vítkovice do boje o mistrovský titul vstoupily dobře. Svěřenci trenéra Luďka Krayzela dokázali otočit nepříznivý stav úvodního duelu a porazili Kometu Brno 5:4 po nájezdech. Jenže podobný kousek se pak ve vzájemném duelu podařil Spartě, Ostravané vedli 5:2, ale Pražané nakonec zvítězili 8:5! Bod ztratili modro-bílí i v boji s Mladou Boleslaví po výhře 3:2 v prodloužení. V sobotním utkání nestačili na Litvínov 4:6, což bohužel rozhodlo. Vítkovičtí v posledním utkání smetli Plzeň 6:0, ale to je pouze přiblížilo k medailím, cenný kov však nezajistilo. Bronzovou příčku s náskokem dvou bodů před nimi uhájila Mladá Boleslav. Sparta Praha brala stříbro. Největší radost ale měli osmáci Litvínova, kteří v pěti zápasech ztratili jen dva body za porážku po nájezdech, přičemž nastříleli 30 gólů a jen 14 inkasovali.

Konečné pořadí MMČR – 8. třídy

Tým Z V VP PP P Skóre Body
1. HC Litvínov 5 4 0 1 0 30:14 13
2. HC Sparta Praha 5 3 1 0 1 25:18 11
3. BK Mladá Boleslav 5 2 1 1 1 15:13 9
4. HC VÍTKOVICE RIDERA 5 1 2 0 2 23:20 7
5. HC Kometa Brno 5 1 0 2 2 18:20 5
6. HC Škoda Plzeň 5 0 0 0 5 5:31 0

Paralelně s žákovským finále dospěla do rozhodující fáze také ELIOD Extraliga dorostu. Čtyři nejlepší mužstva play off se sjela do Ostravy k semifinálovým a medailovým bojům. Domácí Vítkovice měly vysoké ambice, jenže ty bohužel zůstaly nenaplněny. Semifinálová bitva s Libercem byla z pohledu ostravského týmu vyrovnaná, jenže mužstvu trenérů Jana Vavrečky a Radka Philippa se nedařila koncovka. Bílí Tygři byli efektivnější a díky tomu zvítězili 5:3. „Rozhodující byla druhá třetina, kdy jsme měli velký tlak do branky a taky jasné stoprocentní šance. Bohužel, všechno létalo vedle. Dá se i říci, že měl Liberec lépe postavenou branku. Ve třetí části jsme říkali klukům, jaká je síla přesilovek Liberce, ovšem přišly z naší strany dva tři zbytečné fauly a ty definitivně rozhodly zápas,“ řekl k semifinále hlavní trenér vítkovických dorostenců Jan Vavrečka.

Jako poraženého semifinalistu čekalo Vítkovice utkání o bronz. Soupeřem byl královehradecký Mountfield, který v sobotu nestačil na Kometu Brno. Vítkovice vykročily za medailí úvodním gólem, jenže Hradec dokázal vyrovnat ve vlastní přesilovce a pak si čím dál více vynucoval převahu. Remíza 2:2 po šedesáti minutách poslala utkání do prodloužení, v jeho úplném úvodu rozhodl o bronzové medaili pro Východočechy Pinkas. „Obě dvě mužstva byla asi zklamaná, že včera nevyhrála. Myslím, že Mountfield byl v šedesáti minutách možná i lepší, i když my jsme taky měli pár krásných akcí a situací, kde jsme mohli rozhodnout o výhře. Bohužel rozhodčí v důležitých okamžicích zvolili ta špatná rozhodnutí. Tím ale neomlouvám náš výkon, protože fauly, které jsme udělali a které rozhodly o našem neúspěchu, tam z devadesáti procent byly. Každopádně jsem klukům poděkoval. Měli jsme úspěšnou sezónu, která akorát není zakončená žádnou medailí,“ shrnul utkání a pochválil své svěřence Jan Vavrečka.

Dorosteneckými mistry se po neskutečné kanonádě 9:3 na úkor Brna stali Bílí Tygři Liberec.

Konečné pořadí ELIOD Extraligy dorostu

1. Bílí Tygři Liberec
  2. HC Kometa Brno
  3. Mountfield HK
  4. HC VÍTKOVICE RIDERA

Výsledky HC VÍTKOVICE RIDERA – MMČR ELIOD ELD

Semifinále ELIOD Extraligy dorostu

HC VÍTKOVICE RIDERA – Bílí Tygři Liberec 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Branky: 9. Kotásek (Krejsa, Petr), 26. Rajčan (Brada, Cubo), 43. Kotásek (Machů, Petr) – 3. Masař, 19. Hujer (Gajda, Rossmy), 34. Vodlan, 48. Hujer (Měchura, Rossmy), 56. Vodlan (Masař, Putz). Rozhodčí: Čuňočka, Ondráček – Bartoň, Hranoš. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Střely na branku: 33:24

HC VÍTKOVICE RIDERA: D. Bartošák (Münch) – Bystroň, Smolka, Cubo, Machů (A), Kosina, Puchala, Vřeský – Holaník, Kotásek, Přibyl, Krejsa (C), Petr, Rajčan, Schauer, Macho, Melovský, Juříček, Kubík, Brada (A)

Bílí Tygři Liberec: Franc (Vopravil) – Böhm, Duschka, Šedivý (C), Meisel, Dvořák, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy (A), Gajda

Zápas o 3. místo ELIOD Extraligy dorostu

HC VÍTKOVICE RIDERA – Mountfield HK 2:3 PP (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 7. Krejsa (Kotásek), 23. Kubík (Smolka) – 12. Pinkas (Slafkovský, Pajer), 35. Jirků (Beneš, Budina), 61. Pinkas. Rozhodčí: Čuňočka, Jaroš – Hranoš, Bartoň. Vyloučení: 5:2, navíc Kotásek (Vítkovice) 10 minut. Využití: 0:1. Střely na branku: 31:29.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák (Münch) – Bystroň, Smolka, Cubo, Machů (A), Kosina, Puchala, Vřeský – Holaník, Kotásek, Přibyl, Krejsa (C), Petr, Rajčan, Brada (A), Schauer, Macho, Melovský, Juříček, Kubík

Mountfield HK: Tichý (Žalčík) – Táborský, Boukal, Havlíček (C), Řehák, Pelda (A), Jerman, Pinkas – Giesl, Gaspar (A), Budina, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Slafkovský, Brožek, Marha