Dresy HC VÍTKOVICE RIDERA pro sezonu 2019/2020

Modrá a bílá. Takový je hlavní motiv dresů HC VÍTKOVICE RIDERA 2019/2020. Po dvou letech s třetí – červenou – sadou dresů se ostravský klub vrací k tradičním dvěma sadám, kterou jsou v co největší možné míře zpracovány pouze v klubových barvách – modré a bílé.

„Srdce je modro-bílé, my tyhle barvy ctíme“, zní v chorálu nejvěrnějších vítkovických fanoušků po vyhraných zápasech. Ostravský klub se po dvou letech odkazů na třetí historickou barvu – červenou – vrací k čistě modro-bílé kombinaci, která se promítá do vzhledu nových dresů pro sezonu 2019/2020.

„Červené se jako historické třetí barvy našeho klubu nezříkáme, jen jsme se po dvou letech s třetí sadou a červenými prvky na modrých i bílých dresech rozhodli pro změnu. Říká se, že v jednoduchosti je síla, proto padlo rozhodnutí pro novou sezonu udělat dvě sady dresů v čistě modro-bílé variantě, v co možná nejvíce možné míře. Proto jsme také sáhli k jednobarevné variantě loga na dresech, což ale neznamená, že by došlo ke změně oficiálního klubového loga, to v žádném případě. Věříme, že se podoba nových dresů bude našim věrným fanouškům líbit,“ říká vítkovický PR Zdeněk Janiurek.

Fandové jistě ocení, že na dresu nechybí ani tradiční symbol – rytíř Vítek. Ten se přesunul do průkrčníku, který je i letos s atraktivním šňerováním.

Čistě modro-bílé dresy Vítkovice realizovaly v co největší možné míře, i tak ale samozřejmě na nich lze najít jiné barvy s ohledem na loga některých sponzorů. „Máme radost, že se vedení klubu podařilo s většinou našich partnerů, jejichž loga jsou na dresu, domluvit použití variant log, které našemu záměru vyhovují. Na druhé straně respektujeme, že ne všichni naši partneři, kteří svá loga na dresu mají, disponují variantou loga v modré nebo bílé variantě a tudíž ne všechna loga mohou být jen modrá nebo bílá. Stejné je to u celoextraligových partnerů, kteří mají garantovaný prostor na dresech všech extraligových týmů. I tak ale věříme, že dres působí vkusně, atraktivně,“ dodává Janiurek.

Dle herního řádu Tipsport Extraligy jsou pro sezonu 2019/2020 stanoveny barvy užívání dresu tak, že domácí celek nastupuje ve světlé a hostující celek v tmavé variantě. Vítkovice tak budou v domácích zápasech v Ostravě oblékat bílou sadu dresů.

Modro-bílému schématu budou odpovídat také štulpny vítkovických hráčů. Pokud jde o designovou stránku, budou tak Ostravané skutečně modro-bílí (pomineme-li loga a znaky sponzorů a partnerů).

Čistě modro-bílé dresy jsou svým způsobem i historickým odkazem. Také v sezonách 1959/1960, 1989/1990 či 2009/2010 byly vítkovické dresy jednoduché modro-bílé bez doplňků jiné barvy. Renesancí prošel i neoficiální vítkovický „trojpruh“, který, buď v červené nebo modré/bílé variantě zdobil dresy Ostravanů v letech 1996 – 2005 a v sezoně. 2008/2009.