Dorostenecký Ostrava Hockey Cup kořistí Třince, Vítkovice druhé, bronz do Brna

Odveta za třinecký President Cup se Ocelářům povedla beze zbytku. Dorostenci ze Slezska vrátili Vítkovicím emotivní porážku z vlastního ledu na jejich půdě. Ostrava Hockey Cup 2020 se tak stal kořistí Třince. Vítkovice sice prohrály přímý boj o prvenství, pak ale sebraly všechny síly v bitvě s Kometou vybojovaly stříbro.

Ostrava Hockey Cup 2020 je pořádán za podpory hlavního partnera statutárního města Ostravy

Napínavý byl průběh dorosteneckého Ostrava Hockey Cupu 2020. Na vítkovickém ledě se během dvou dní odehrálo celkem deset bitev. Už první den naznačil, že si to o prvenství rozdá trojlístek Vítkovice – Třinec – Kometa Brno.

Německý Eisbären Berlín nedokázal na turnaji vstřelit jedinou branku a s celkovým skóre 0:24 vyrazil na dlouhou cestu domů. Valaši ze Vsetína sice se zmíněným triem favoritů krok neudrželi, nicméně Němce vyprovodili 6:0 a se ziskem 3 bodů brali čtvrtou příčku.

Boj o triumf byl ostře vyhrocený. Po prvním dnu byly zcela bezchybné Vítkovice, neztratily ani bod, neinkasovaly ani branku. Třinec se už v sobotu střetl s Kometou a vzájemný boj rozhodovaly nájezdy. Oceláři tak na vedoucí domácí celek ztráceli bodík. Motivací týmu trenéra Marka Malíka bylo pomstít se modro-bílým za finálovou porážku na nedávném třineckém President Cupu. Tým trenéra Jana Vavrečky chtěl naopak i druhý vrchol letní sezony ovládnout získat atraktivní pohár opět pro Vítkovice. Nedělní derby bylo ostré jako břitva, vyhrocené, emotivní. Vítkovičtí v něm vedli už 2:0, aby Třinec bleskurychle otočil na 4:3 ze svého pohledu. Ostravané srovnali, jenže právě cesta za vyrovnáním je stála obrovské množství sil. V husté atmosféře tvrdých osobních střetů měli v závěru o něco více ze hry právě Třinečtí a přetavili své snažení ve výhru 5:4. Souboj se Vsetínem byl pro Oceláře následně už jen formálním potvrzením triumfu na Ostrava Hockey Cupu 2020.

Vítkovické stála bitva o zlato s Třincem hodně sil, prohra navíc ještě hodně sil psychických. Dokázali se ale zvednout, nakopnout se do posledního boje, ve kterém bylo v sázce stříbro. Zápas s Kometou byl dlouho vyrovnaný, ale ve druhé třetině svěřenci trenér Vavrečky odskočili na rozdíl tří branek a pak už své snažení dotáhli do vítězného konce, dosáhli na druhé místo.

Sympaticky hrající Kometa nedokázala v sobotu přetlačit Třinec a když pak padla 1:4 s Vítkovicemi, bylo jasné, že na ni zbude bronzová příčka.

Direktoriát turnaje po jeho skončení vyhlásil také nejlepší hráče Ostrava Hockey Cupu 2020:

Nejlepší brankář: Michael Schnattinger (HC Kometa Brno)
Nejlepší obránce: Dominik Buják (HC Oceláři Třinec)
Nejlepší útočník: Matěj Přibyl (HC VÍTKOVCIE RIDERA)