Dorost padl s Libercem, v neděli hraje od 11:30 o bronz s Hradcem

Vítkovičtí dorostenci si o titul nezahrají, ale pořád mohou získat alespoň bronz. V sobotním semifinálovém střetnutí podlehli Liberci 3:5. V neděli je od 11:30 hodin čeká boj s Hradcem Králové o třetí místo.

Dorostenci HC VÍTKOVICE RIDERA byli dle dlouhodobé soutěže nejlepším týmem ELIOD Extraligy. Bohužel navzdory domácímu prostředí během Mládežnického mistrovství republiky klubů nedokázali v nevyzpytatelném jednom semifinálovém utkání prorazit do boje o mistrovský titul. Liberec urval výhru 5:3.

„Rozhodující byla druhá třetina, kdy jsme měli velký tlak do branky a taky jasné stoprocentní šance. Bohužel, všechno létalo vedle. Dá se i říci, že měl Liberec lépe postavenou branku. Ve třetí části jsme říkali klukům, jaká je síla přesilovek Liberce, ovšem přišly z naší strany dva tři zbytečné fauly a ty definitivně rozhodly zápas,“ řekl k semifinále hlavní trenér vítkovických dorostenců Jan Vavrečka.

Ve druhém semifinále se po těsné přestřelce radovala z úspěchu Kometa Brno. Poražený Mountfield jde taktéž do boje o bronz. Zápas o 3. místo mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a Mountfield HK se hraje v neděli 31. března od 11:30 v OSTRAVAR ARÉNĚ.

 

Semifinále ELIOD Extraligy dorostu

HC VÍTKOVICE RIDERA – Bílí Tygři Liberec 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Branky: 9. Kotásek (Krejsa, Petr), 26. Rajčan (Brada, Cubo), 43. Kotásek (Machů, Petr) – 3. Masař, 19. Hujer (Gajda, Rossmy), 34. Vodlan, 48. Hujer (Měchura, Rossmy), 56. Vodlan (Masař, Putz). Rozhodčí: Čuňočka, Ondráček – Bartoň, Hranoš. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Střely na branku: 33:24

HC VÍTKOVICE RIDERA: D. Bartošák (Münch) – Bystroň, Smolka, Cubo, Machů (A), Kosina, Puchala, Vřeský – Holaník, Kotásek, Přibyl, Krejsa (C), Petr, Rajčan, Schauer, Macho, Melovský, Juříček, Kubík, Brada (A)

Bílí Tygři Liberec: Franc (Vopravil) – Böhm, Duschka, Šedivý (C), Meisel, Dvořák, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy (A), Gajda