Dominik Lakatoš: Chyby nás stály další zápas, do Boleslavi pojedeme s jinou mentalitou

Několik šancí na vstřelení branky proti pražským „S“ měl i Dominik Lakatoš, ale tu největší zastavila tyč. Další příležitosti zmařila ostražitá obrana soupeře v čele s jistým brankářem Sedláčkem. Ostravané proti pražské Spartě neuspěli a nyní je čeká nedělní souboj v Mladá Boleslavi.

Dominiku, co rozhodlo o vaší prohře se Spartou?

Naše chyby a nedůraz v předbrankvocýh prostorech.

Olivnila to hodně vyrovnávací branka půl minuty po vašem vedoucím gólu?

Nepohlídali jsme si to a dostali jsme góla. Bohužel, stálo nás to další zápas. Ty naše chyby… Už třetí zápas nás to stálo, bohužel. Měli jsme rozmluvu v kabině teď, každý jsme si k tomu něco řekli a já doufám, že jsme to všichni pochopili včetně mě, že pojedeme do Boleslavi už s trochu jinou mentalitou.

Sparta vás přetlačila v předbrankovém prostoru, byla rychlejší a silovější. Šlo s tím něco dělat?

My jsme jim to hlavně dovolili, aby tak hráli, to je první věc. Zase jsme čekali co přijde… a ještě jsme z toho dali gól. Takže začali jsme dobře, ale bohužel, dostali jsme čtyři góly v předbrankových prostor a víme, jak Sparta je před brankou silná. Věděli jsme to a stejně jsme si to nepohlídali.

Nepomohli jste si ani přesilovými hrami, když už to nešlo herně…

Tak je to hokej, nevyšlo to. To se prostě stává. Soupeř to ubránil, klobouk dolů, vyhráli, no. My ještě máme čtyřicet a nevím kolik zápasů, takže ještě nebudeme nic rozebírat jako úplně, ještě není konec sezony.

Takže jste spíše polevili po vedoucím gólu v předbranových prostorech?

Ne polevili, ale prostě jsme tam nebyli důrazní. Tam prostě… z toho, co umí, tak dávali góly. Nepohlídali jsme si to, i když jsme to věděli.

V utkání byly dvě podobné situace, kdy se nepískalo a ležel hráč na ledě. Nejdříve ležel Ďaloga a Kurovský jel sám na bránu. Pak jsi tam ležel ty a soupeř dal branku. Máš na to nějaký názor jako hráč?

Od toho tu nejsme. Na tohle jsou páni rozhodčí a pravidla ledního hokeje. Tohle je pro každého stejné. Jak pro nás, když jsme ujeli, tak i pro ně. Bohužel my jsme nedali a oni dali. Je to smolné, těžko nacházím slova, co bych k tomu řekl… Já bych vám to klidně řekl na plnou pusu, ale vy byste to museli šechno vypípat, takže bohužel.