Dobírali si mě, že dříve vyhraju Sportku, směje se Jan Hruška

Foto: Petr Kotala

Centr první formace a člen elitní přesilovkové formace Vítkovic se dnes prosadil po střeleckém půstu, který trval nekonečných 21 zápasů. Jeho přesilovková teč však přišla v tu nejvhodnější chvíli a nasměrovala Vítkovice za tříbodovým vítězstvím.

Honzo, jaký to byl z tvého pohledu zápas?

Myslím si, že jsme vůbec neodehráli špatný zápas. Myslím si, že to byl od nás dobrý výkon. Ale ani Plzeň samozřejmě nehrála špatně, takže ten zápas byl vyrovnaný. Myslím si ale, že o ten kousek jsme byli lepší.

Usnadnila vám to Plzeň v závěru tím možná zbytečným vyloučením Kvasničky?

Těžko říct, jestli to bylo zbytečné. Takových soubojů je spousta a někdy ta hokejka prostě vyletí a je složité to kontrolovat. Pro ně samozřejmě nešťastná náhoda, pro nás určitě velká výhoda a naštěstí proměněná přesilovka.

Opět v tom měl prsty Alexej Solovjev, ten nejprve sám skóroval a z podobné střely padla po teči tvá branka. Jak se ti s ním spolupracuje?

Je to výborný spoluhráč. Myslím si, že plní přesně to, co od něj všichni čekají. Má výbornou střelu, je dobrý do rozehrávky, super kluk do party. Jsme rádi, že ho tady máme.

Říkal vám, kde přišel k takové dělovce švihem?

Ne neříkal (směje se). Zřejmě kvalitní práce v posilovně a všechny tady ty podobné věci.

Po tom svém gólu ses díval ke stropu, posílal jsi ho někomu konkrétnímu nahoru?

Já jsem to neposílal nikomu, ale trošku už…nevím ani jak bych to řekl. Trochu jsme se bavili, že je pro mě možná jednodušší vyhrát ve Sportce, než dát gól, takže to tak za mě trošku spadlo.

Byla tvoje teč cílená, nebo jsi to jen zkusil na náhodu?

(směje se) Jasně, že cílená!

Po dnešním utkání jste bodově na dostřel čtvrté Plzni. Přitom po tom začátku sezony, kdy jste byli třináctí, se to od vás asi moc nečekalo. Co na to říkáš?

Ani nevím, co k tomu říct. Věděli jsme od začátku, že se budeme snažit hrát z pevné obrany, že máme kvalitní obránce, kteří jsou nepříjemní a silní. Útok se k tomu musí přidat, nějaký gól v přesilovce, to se v teď v poslední době taky začalo naštěstí dařit. Takže si to tak nějak pomalu sedá a doufám, že to vydrží do konce sezony.