Disciplinární komise rozhodla: Vysoká pokuta pro Brno, trest i pro Vítkovice

Události v hledišti během prvního a především druhého čtvrtfinále play off mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Kometa Brno měly logicky dohru i u disciplinární komise Tipsport Extraligy. Ostravský klub dostal pokuty ve výši dvakrát 5 000 Kč, Kometa za řádění svých fans dostala vysoký trest ve výši 100 000 korun.

Jak informoval oficiální web českého hokeje – www.hokej.cz – disciplinární komise Tipsport Extraliga se zabývala fanouškovskými excesy během prvního a především druhého utkání čtvrtfinále mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Kometa Brno.

Středobodem projednávání disciplinární komise byl především střet fanoušků obou klubů ze začátku druhé třetiny druhého utkání, po kterém musela být do hlediště přivolána pro jistotu zásahová jednotka Policie ČR, aby agresivní fanoušky Brna vytlačila zpět do jejich sektoru. Předseda DK TELH Karel Holý k tomu v tiskové zprávě uvedl: „Na základě videozáznamu i dalších podkladů jsem dospěl k jednoznačnému závěru, že iniciátorem incidentu ve Vítkovicích byli příznivci hostujícího klubu, kteří opustili svůj sektor a vyprovokovali fyzické potyčky v sektoru domácích fanoušků, pokračující i v dalších částech zimního stadionu.“

HC Kometa Brno tak vinou chování svých fanoušků obdržela trest ve výši 100 000 Kč.

Zcela bez poskvrny nezůstali ale ani domácí. Vítkovice od disciplinární komise obdržely dvě pokuty, každá ve výši 5000 Kč. První trest je za podíl některých domácích fanoušků na výše zmíněném konfliktu, druhá pokuta jde na vrub vhazování konfet na led v úvodu prvního utkání.