Daniel Dolejš: Šindymu se teď daří. Nemyslím, že bych šel do brány já

Vítkovický brankář Daniel Dolejš se vrátil z mistrovství světa dvacítek. Od tohoto týdne už zase pilně trénuje s ostravským týmem. Po svém návratu se ohlédl za uplynulým šampionátem a zamyslel se i nad nejbližšími extraligovými zápasy.

Na přelomu roku ses účastnil mistrovství světa do dvaceti let. Jak z tvého pohledu šampionát vypadal?

V prvé řadě jsem rád, že jsem vůbec dostal možnost na mistrovství světa reprezentovat, že jsem se tam dostal, že jsem si mohl s klukama zahrát. Všichni jsme si to svým způsobem užili. Samozřejmě hodně nás všechny mrzelo, že jsme nepostoupili přes Finy do semifinále, to byla velká škoda.

Na mistrovství jsi odchytal jen první zápas s USA, pak už ses do branky nedostal a šampionát dochytal Marek Langhammer. Jaký to byl zápas, proti Američanům?

Celkově musím říct, že se mi chytalo dobře. Jenže mi utekl začátek, dostal jsem dva rychlé góly a od toho se to odvíjelo. Mrzí mě, že jsem si už pak nezachytal. Mára pak vychytal zápas s Kanadou a bylo jasné, že se v bráně udrží. Dostal se do výborné formy a nebyl důvod to měnit.

Ve čtvrtfinále jste proti Finům měli hodně velkou šanci, proč to podle tebe nevyšlo, přestože jste v zápase několikrát vedli?

Klíčové podle mě bylo, že jsme neudrželi stav tři jedna po dvou třetinách. Ještě před přestávkou jsme dostali gól na tři dva a ve třetí třetině už nás Finové tlačili a bylo jen otázkou času, kdy otočí zápas ve svůj prospěch.

Je to sice malá náplast, ale na druhé straně vypadnout s pozdějšími mistry světa přece jen není ostuda, ne?

Ne, to určitě ne. Ostuda to není v žádném případě. Já si ale myslím, že Finové jsou hratelní. Člověk si samozřejmě v play off nevybírá, ale když jsme viděli možné soupeře, tak jsme pokukovali po Finech, protože jsme věřili, že proti nim se nám to může povést. Byl to dobrý zápas, škoda jen, že to nevyšlo, byli jsme blízko.

Jaké bylo mistrovství světa ve Švédsku z pohledu mimohokejového?

Mně se tam líbilo. Ve Švédsku to bylo fajn. Když to třeba srovnám s turnajem v Rusku, tak to snad ani nejde. Od ubytování, přes zázemí až po další věci to ve Švédsku bylo o několik tříd lepší. Takže já jsem tam byl spokojený, úroveň byla hodně vysoká.

Vítkovice bez tvé účasti odehrály čtyři zápasy a ještě Spengler Cup. Sledoval jsi výsledky svého klubu?

Určitě ano. Každý zápas jsem sledoval. Bylo to super. Spengler Cup sice nevyšel, ale tak to není tak důležité, hlavně, že se daří v extralize. Poslední dvě výhry byly možná překvapivé, ale o to více zasloužené.

Do Vítkovic už ses vrátil, s týmem trénuješ, máš už nějaké informace o tom, kdo půjde do brány v pátek a v dalších zápasech?

Nijak zvlášť jsme se o tom ještě nebavili, to se většinou řeší až den před zápasem. Na druhé straně si ale nemyslím, že bych chytal. Šindymu se teďka hodně dařilo a já myslím, že to trenéři nebudou chtít měnit.