Čtvrťáci na domácím turnaji zaslouženě první

Minulý víkend nabídl zajímavou podívanou v podobě turnaje hokejových čtvrťáků nazvaném O pohár ředitele ZŠ Jugoslávská. Uspořádaly ho společně HC VÍTKOVICE STEEL ve spolupráci s partnerskou ZŠ Jugoslávská a právě domácí vítkovičtí žáčci také pohár vybojovali.

Do Ostravy se sjela mužstva z Čech, Moravy a Slovenska. Naše východní sousedy zastupovalo družstvo Slovanu Bratislava, z hlavního města dorazila Slavia Praha a tyto týmy doplnily celky z Moravy – Kometa Brno, Oceláři Třinec a domácí tým Vítkovic. O tom, že šlo o skutečně kvalitní obsazení, vypovídá extraligová příslušnost všech týmů. Na slavnostním zahájení se tak sešli velmi nadaní malí hokejisté, pro které znamenají tyto turnaje první krůčky za hokejovou slávou. Mnoho sportovních úspěchů popřáli všem dětem ředitel ZŠ Jugoslávská, Mgr. Petr Opletal a sportovní manažer HC VÍTKOVICE STELL Ladislav Svozil a mohlo se začít.

Turnaj se hrál systémem „každý s každým“, všechna družstva tedy odehrála 5 utkání. Týmy byly skutečně vyrovnané. Většina utkání skončila rozdílem jedné či dvou branek. A zápasy vítkovických čtvrťáků? Ti pod vedením zkušeného trenéra Jaroslava Vlka a asistenta Kamila Krahuly neudělali vítkovickému hokeji vůbec žádnou ostudu.

Na úvod se střetli v malé předehrávce extraligového finále s mužstvem třineckých Ocelářů. Vítkovičtí kluci utkání zvládli a porazili ty třinecké 4:2. V dalším střetnutí museli čelit Kometě Brno. Napínavý zápas vyhrály Vítkovice 3:1 a už se těšily na souboj s pražskou Slávií. Ten, jakožto všechna utkání vítkovických mladíků, byl opět dramatický až do posledních okamžiků a šťastnější byl opět domácí tým, když zvítězil 2:1. Hráči vítkovické čtvrté třídy měli nakročeno k výbornému výsledku. Do druhého hracího dne vstoupily Vítkovice trochu unaveně. V utkání se Slovanem Bratislava totiž neustále dotahovaly jednobrankové manko. Rozehrály se až ve třetí třetině,  zápas neuvěřitelně otočily a zvítězily v poměru 4:3. V cestě za vysněným prvenstvím Ostravanům stáli už jen suveréni ze Zlína. Ti v dosavadním průběhu pouze jedenkrát remizovali a ve zbylých utkáních rozdrtili soupeře svou výbornou obranou a velkou útočnou silou.  Vítkovicím stačil v tomto utkání nerozhodný výsledek a ten nakonec domácí doslova vydřeli svou nesmírnou bojovností. Po výsledku 2:2, tak mohly naplno propuknout vítkovické oslavy.

Kromě celkového vítězství v turnaji uspěli vítkovičtí hokejisté ze ZŠ Jugoslávské i v individuálních dovednostních soutěžích, v nichž posbírali takřka všechny individuální ceny.

Nejrychlejším bruslařem se stal Jakub Mrva, nejlepším brankářem v samostatných nájezdech Roman Málek (0/8) a nejlepším hráčem v samostatných nájezdech Jan Moškoř (3/4), všichni z HC VÍTKOVICE STEEL.

Při závěrečném vyhlášení si tak vítkovičtí kluci jeli pro pohár za první místo a ředitel ZŠ Jugoslávská, Mgr. Opletal jim pak právem předal zlaté medaile. Druhé místo obsadil Zlín, třetí skončila Slavia Praha.

„Byl to výsledek úsilí a bojovnosti celého vítkovického týmu, ale je nutné vyzdvihnout výkony obou brankářů domácího mužstva. Roman Málek, syn vítkovické brankářské jedničky, a Jakub Dobeš odchytali výborný turnaj. A první jmenovaný byl po zásluze vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Kluci dokázali, že v průběhu této sezóny o pořádný kus hokejově vyrostli, a první místo jim budiž náležitou odměnou. Jen tak dále, kluci,“ chválil své svěřence vítkovický trenér Jaroslav Vlk.

Vítězové turnaje – HC VÍTKOVICE STEEL: Málek Roman, Dobeš Jakub – Malík Zack, Zapletal Filip, Popelář Petr, Pavlín Jakub, Újezdský Jan, Šolc Daniel, Vandrol Vojtěch – Moškoř Jan, Ivan Ivan, Němec Tomáš, Zajíc Daniel, Mrva Jakub, Šarközy Petr, Plánka Vojtěch, Eyermann Daniel, Hudeček Zdenko, Malík Nick. Trenéři: Jaroslav Vlk, Kamil Krahula.

Konečné pořadí turnaje:

1. HC VÍTKOVICE STEEL
2. HC Zlín
3. HC Slavia Praha
4. HC Slovan Bratislava
5. HC Kometa Brno
6. HC Oceláři Třinec

Poděkování: Závěrem je třeba poděkovat všem, kteří se na uskutečnění tohoto turnaje podíleli. A to především rodičům vítkovických čtvrťáků za skvělou organizaci, hokejové základní škole Jugoslávská za úžasnou podporu, vedení a trenérům klubu HC Vítkovice Steel a všem sponzorům.
Zvláštní uznání pak patří ředitelce turnaje paní Janě Moškořové.