Čtvrtá třída po třech utkáních stále neporažena

Výborně vstoupili do nové sezony hokejisté 4. třídy HC VÍTKOVICE STEEL. Ve všech dosavadních utkáních vždy vyhráli. V sobotu je čeká těžká bitva se zatím vedoucí Opavou.

Vítkovičtí čtvrťáci zatím nenašli přemožitele. Zvítězili v úvodním duelu sezony už v prosinci a vítěznou sérii si přenesli i do nového kalendářního roku. K výhře nad Studénkou přidali ještě další dvě devítigólová vítězství – nad Havířovem a v derby na ledě Poruby.

„Hráči podali opravdu povedené výkony a vítězství si ve všech případech zasloužili. Někteří z týmu si svými dovednostmi řekli o zařazení do týmu vyššího ročníku, což je pro ně i pro nás velice dobře, je totiž vidět, že se učí rychle a jsou schopní konkurovat i starším,“ říká trenér čtvrté třídy Jaroslav Vlk.

Hráčské přesuny do páté třídy ovšem paradoxně mohou čtvrté uškodit. Jestliže starší a herně lépe vybavenější hráči odejdou, může to s sebou přinést výsledkový i výkonnostní pokles. Prohry by malé Vítkovičáky jistě mrzely, ovšem výsledky v této kategorii rozhodně nejsou jediným faktorem, který se sleduje. „Možná se ta vítězná série přeruší, ale tak to chodí. Nemůžeme hráče držet a jít jen za výsledky, malí kluci musejí rozvíjet své hokejové dovednosti, a jestliže jsou schopní v zápase čtvrté třídy dávat pravidelně okolo čtyř nebo pěti gólů a bruslařsky jsou na tom také dobře, není důvod je nepustit do vyššího ročníku, kde se mohou dále lépe rozvíjet,“ konstatuje Vlk.

Jeho svěřence čeká o víkendu duel se zatím první Opavou, která má díky zápasu navíc také v neoficiální tabulce o tři body více. Jde však o neoficiální pořadí, u čtvrté třídy a mladších se tabulky ani statistiky nesestavují, aby trenéři případně rodiče a fanoušci nekladli zbytečný důraz na výsledky a postavení v soutěžní konfrontaci. „Proti Opavě už nastoupíme s mladšími hráči a bez těch, kteří se posunuli do páté třídy. Ale všichni chceme moc vyhrát a ukázat, jak nám hokej jde. Snad se to povede, já svým svěřencům věřím,“ uzavírá trenér.