Člen komářího útoku Stanislav Kurovský slaví 75. narozeniny

Bývalý vítkovický hokejista, člen slavného „komářího útoku“ 60. let Stanislav Kurovský oslavil v pondělí 75. narozeniny. Celý HC VÍTKOVICE RIDERA přeje vše nejlepší!

Pětasedmdesátiny slaví v pondělí bývalý útočník Vítkovic Stanislav Kurovský. Rodák z Ostravy začínal s hokejem přímo ve Vítkovicích, kterým zůstal věrný po celou svou kariéru. Pamětníci si jej vybaví především ve spojení s Janem Gelnarem a Bedřichem Berkem. Známé trio Berek – Gelnar – Kurovský, to byl slavný „komáří útok“ Vítkovic 60. let. Všichni tři sice byli postavami spíše menší a hubenější, ale o to více dokázali soupeře bodnout – odtud přezdívka „komáří útok“.

Stanislav Kurovský byl výborným hokejistou, ale dařilo se mu také jako fotbalistovi. Několikrát oblékl i dres prvoligového Baníku Ostrava. Jeho největší láskou, kromě manželky Lídy, byl a dodnes však je hokej. Ani po skončení aktivní kariéry na milované Vítkovice nezanevřel. Dlouhá léta chodil na hokej společně s parťákem z útoku Bedřichem Berkem, ten ovšem před čtyřmi lety zemřel. Stanislav Kurovský ale chodí na extraligové Vítkovice i nadále a velmi pravidelně.

Slavný „komáří útok“ Vítkovic 60. let. Zleva Jan Gelnar, uprostřed Stanislav Kurovský, vpravo Bedřich Berek. Tady na oficiálním focení před sezonou 1967/1968

Ačkoli v současném kádru A-mužstva figuruje další z nositelů jména Kurovský, konkrétně útočník Daniel Kurovský, žádná příbuzenská vazba mezi ním a Stanislavem Kurovským není, jde jen o shodu jmen.

HC VÍTKOVICE RIDERA přeje Stanislavu Kurovskému k jeho 75. narozeninám vše nejlepší a hlavně hodně zdraví!