Čeští baseballoví mistři – SKSB Arrows Ostrava – hosty středečního zápasu s Olomoucí

Českému baseballu od nynějška vládnou borci z Ostravy. Parťáci vítkovických hokejistů SKSB Arrows Ostrava téměř po dvou dekádách ukončili kralování skoro výlučně brněnských týmů a poprvé v historii si došli pro mistrovský titul. Doprovodný program středečního hokejového utkání Vítkovic s Olomoucí bude patřit právě jim!

Defilé na otevřené scéně, ukázka mistrovského poháru, čestné buly z rukou největší legendy ostravského, ale i českého baseballu. Čestnými hosty zápasu s Olomoucí jsou úřadující mistři České baseballové extraligy, hráči SKSB Arrows Ostrava.

Mistrovský titul byl tou nejlepší součástí oslav 45. výročí založení ostravského baseballového týmu. Klub Arrows si tak sám nadělil k narozeninám nejlepší dárek. Česká baseballová extraliga zná mistry převážně pouze z Brna, jen v roce 2015 se možná překvapivě radovala pražská Kotlářka, jinak pohár pozvedali nad hlavu výlučně brněnské týmy Technika a především Draci. Právě Draky dokázali na podzim skolit ostravští Arrows a ve čtvrtém finálovém zápase na vlastním hřišti zpečetit zisk historicky prvního mistrovského titulu.

HC VÍTKOVICE RIDERA má s SKSB Arrows Ostrava již několik let velmi vřelé vztahy, které jsou dávány na odiv především v letních měsících při atraktivních baseballových exhibicích mezi hráči obou klubů. První se konala v roce 2012, další v roce 2016 a Arrows Fest 2018 dokonce spojil i třetí klub, konkrétně americké fotbalisty Steelers Ostrava. Mistrovský počin svých baseballových parťáků si hokejové Vítkovice velice váží, a proto daly možnost a příležitost baseballistům ukázat se na otevřené scéně. SKSB Arrows Ostrava jsou čestnými hosty zápasu s Olomoucí. Před jeho začátkem se na ledě představí mistrovský tým i s pohárem pro vítěze extraligy. Čestné buly vhodí česká baseballová legenda, držitel rekordu v počtu odpalů Aleš Navrátil.

SKSB Arrows Ostrava byl založen v roce 1973 jako PO Plamen Poruba. nejznámější historický název je VOKD Poruba, od roku 1997 nese současné jméno. Své domácí zápasy hraje v Arrows Parku na rozhraní Poruby a Pustkovce. Kromě mistrovského titulu z roku 2018 mají Arrows ve sbírce 5 vicemistrovských zápisů, v roce 2014 se staly vítězi Českého baseballového poháru a velké úspěchy sbírají v mládežnických kategoriích. Sezona se tradičně hraje od března do podzimu a kromě zajímavého sportovního zážitku nabízí Arrows Park skvělé občerstvení v americkém stylu s výborným českým pivem v přilehlé restauraci.