Bylo chybou hrát s Libercem nahoru dolů, přemítá Rastislav Dej

Tak jak Rastislav Dej zakončil vítěznou brankou úterní duel s Třincem, navázal na to hned v úvodu zápasu s Bílými Tygry. Slovenský forvard již ve druhé minutě rozvlnil síť za Petersem a navíc asistoval u Malletova druhého zásahu.

Rasťo, v základní hrací době jste se dostali třikrát do vedení, ale nakonec jste nevyhráli. Jak si to vysvětlit?

Předně je to velká škoda, že jsme dokázali urvat výhru. Protože mi přišlo, že jsme do zápasu dobře nastoupili a šly nám nohy. Dostali jsme se do vedení a klíčové bylo asi to, že jsme na konci druhé třetiny s nimi začali hrát hurá hokej, nahoru dolů a oni na to mají strašně šikovné hráče. Dostali se na puk a nehráli jsme už tak nátlakově.

Takže důvod vidíš, že jste přestali hrát svou hru a začali trochu bláznit?

Hrát s nimi nahoru dolů je docela smrt a to už si vyzkoušeli i v minulých zápasech třeba v přestřelce se Spartou. My jsme jim ale dovolili se chytit a to bylo pro ně důležité. Ty góly byly po našich hrubkách, ale každopádně bod bereme. Každý bod se počítá. My si ale teď nesmíme začít myslet, že všechno půjde samo nebo že je to škoda. Hlavně si teď rozebrat chyby, protože tohle se nám nesmí stávat a kór doma, kde ty body sbírat musíme.

Nepřišlo tedy za stavu 3:1 nějaké menší uspokojení z vedení?

Nemyslím si, že uspokojení. Spíše se začalo jezdit nahoru dolů, byly šance na jedné i druhé straně. Toto Liberci právě vyhovuje. Myslím si, že jsme lépe bruslili a měli jsme více šancí. Ale udělali jsme pak dvě nebo tři chybičky a soupeř nás dokázal potrestat. Beci měli dost času na střelu od modré čáry. Nesmíme mít teď hlavy dole, ale je potřeba k tomu říct, že jsme tam některé situace zahráli špatně.

Co říkáš jako zástupce kapitána na gesto Petra Šidlíka, po kterém paradoxně následovala branka Michala Bulíře?

Já znám Šidla a to je férový chlap. Cítil to tak a já jsem před dvěma roky byl ve stejné situaci a také jsem to tak udělal. Samozřejmě je jen dobře když se dělají taková gesta na ledě a pokud to tak cítil, nemám vůbec nic proti tomu.

Tenkrát se Zlínem jste ale také nakonec prohráli, je to tak?

Je to možné. Samozřejmě teď je otázka, jestli se vyplácí být poctivý. (usmívá se) Asi je to v každém z nás, jestli to člověk dokáže přiznat nebo ne. Někdy je to samozřejmě v neprospěch týmu, když se jedná o přesilovku, ale já samozřejmě nemám Šidlovi nic za zlé. Udělal to jak to cítil.