Byla to těžká situace, přiznává Stanislav Taťák

Nečekaná zápletka na postu gólmana čekala na vítkovický tým v posledním zápase sezóny. Celou vyřazovací část absolvoval Stanislav Taťák pouze na střídačce s tabulkou na zapisování statistik, v posledním zápase však musel na led. Vyplnila se tak slova, která mu přišla večer před zápasem prostřednictvím ICQ: „Nikdy nevíš, co se stane.“ V 6. minutě utkání se zranila gólmanská jednička Mrázek a na náhradníka čekalo na uvítanou trestné střílení. Standa uspěl.

Nakonec na tebe čekala práce i v play-off. Jsi rád, že jsi se dostal na led a měl šanci se opět ukázat?

Byla to hodně těžká situace, jít na led přímo proti trestnému střílení. To jsem naštěstí chytil a celkově si myslím, že jsem to dneska zvládl docela slušně.

To je asi hodně neveselá situace, jít na led přímo proti nájezdu. Jak ti v ten moment bylo?

No, není to nic moc. Ale trenér řekl, ať tam jdu a chytnu to. Tak jsem šel a chytnul to. Ostatně Mráza byl zraněný, nebylo na výběr.

V poslední vteřině první části jsi tým podruhé podržel, když jsi vykopával z brankové čáry pokus Vodného. Po dvaceti minutách to vypadalo nadějně…

To jo, jenže pak přišla druhá třetina. Poprvé mi to proletělo pod vyrážečkou, moc jsem na ten puk neviděl kvůli hráče, který stál přede mnou.

Chvíli poté přišla druhá branka, proti které jste všichni protestovali. Jak se to seběhlo a o co vlastně šlo?

Ležel jsem na brankové čáře a puk jsem měl před sebou na brankovišti. Pak tam vletěl útočník a kopnul to do brány. Ta branka podle mého názoru neměla platit.

Spíše než tato druhá branka však rozhodla opět vaše nepovedená koncovka, neboť tlak jste měli opravdu velký. Je tvůj zlínský kolega Sedláček opravdu tak dobrý?

Je dobrý, ale dneska měl i několikrát dost štěstí.

Máte teď na krku stříbro. Jaký to je pocit? Jste zklamaní, naštvaní, spokojení?

Určitě je to velké zklamání, chtěli jsme to vyhrát a být zase mistři. Chtěli jsme obhájit ten loňský titul.

Jsi z osobního hlediska spokojený s touto sezónou?

Byla to divná sezóna, z mého hlediska možná nejhorší. Na začátku jsem byl zraněný, pak přišly ještě další problémy. Pořád se něco divného dělo.

Teď tebe jako i všechny ostatní kluky z ročníku 1990 čeká posun do juniorky. Jak se na to těšíš?

Určitě se tam těším, jsou to kluci, se kterýma jsme loni vyhráli titul. Nebylo by špatné to příští rok zopakovat. (smích)

A jak vidíš své osobní šance v tom týmu?

Uvidíme, jak to tam bude s gólmany. Tomáš Vošvrda má jít do Kanady, tak uvidíme.