Bojovník vzdá hold bojovníkovi. Patronem pátečního zápasu Daniel Kysela

Do každého souboje chodíval naplno a neuhnul ani o centimetr. Vítkovickým bojovníkem 90. let byl v zadních řadách Daniel Kysela. Dvojnásobný vicemistr přijal pozvání a bude patronem pátečního zápasu s Mladou Boleslaví, před kterým předá současnému vítkovickému bojovníkovi Janu Výtiskovi zelenou helmu Radegast Indexu.

HC Vítkovice RideraPáteční zápas Vítkovic s Mladou Boleslaví (17:30 hodin) bude mít podtext bojovnosti nejen na ledě, ale i mimo mantinely. Vládce a král Radegast Indexu – statistiky největších hokejových bojovníků – je zpět. Jan Výtisk zcela ovládl tabulku RI v říjnu a po jednom měsíci u brněnského Michala Gulašiho, putuje zelená helma opět na hlavu fousatého vítkovického tvrďáka. A další shoda okolností je, že Výtisk dostane zelenou helmu Radegast Indexu v utkání, jehož patronem je hráč, který ve své kariéře také vynikal především obětavostí, bojovností.

Tvrďák 90. let Daniel Kysela předá zelenou helmu, pak se bude podepisovat

Patronem zápasu s Mladou Boleslaví a logicky s tím i hostem autogramiády o první přestávce je někdejší obránce Daniel Kysela – čistý vítkovický odchovanec a srdcař, který v modro-bílém dresu vybojoval dvakrát stříbro pro vicemistra, poprvé v památném a epickém finále Federální hokejové ligy 1993 se Spartou, podruhé v bitvě se Vsetínem v sérii roku 1997.

„Kdo jsi?“ Jaromír Jágr v dresu Kladna nemá na souboj s vítkovickou devítkou z roku 1994 příliš příjemné vzpomínky. Daniel Kysela se nikdy nikoho nebál, ani dvojnásobného šampiona Stanley Cupu se v rámci boje o extraligové body nezalekl

Své vzpomínky na vítkovickou devítku má i slavný Jaromír Jágr, který během výluky v roce 1994 poznal, jak tvrdý umí hokej v podání Daniela Kysely být. Daniel Kysela, jako host zápasu, předá před úvodním buly svému následovníkovi Janu Výtiskovi zelenou helmu a v upomínce na 25 let starý boj o historicky poslední československý titul si vyžádal mít na sobě originální dres z památného finále sezony 1992/1993 a i v něm absolvovat již zmíněnou autogramiádu ve vítkovickém zákoutí místo sektoru C1 během přestávky mezi první a druhou třetinou.

Tudy neprojdeš. Daniel Kysela (vlevo) v rázném obranném zákroku během čtvrtfinále 1993 s Kladnem

„V březnu to bylo čtvrt století, co jsme odehráli tohle památné finále se Spartou. Já jsem dodnes přesvědčený, že v sezoně 1992/1993 měly Vítkovice k titulu nejblíže od roku 1981 do současnosti. Byla to nezapomenutelná sezona a když si celá republika před pár dny připomněla sté výročí vzniku Československa, tak se sluší dodat, že právě naše finále se Spartou v roce 1993 bylo posledním bojem o společný československý titul. Jsem pořád hrdý a pyšný na to, co Vítkovice v té sezoně dokázaly a taky na to, že jsem mohl být součástí toho týmu, i když jsme nakonec skončili druzí po tom všem, co se během té série událo. Proto se nestydím znovu po letech na sebe vzít ten starý dres,“ říká patron pátečního utkání Daniel Kysela.