Bod je pro nás málo, štve Miroslava Svobodu

Ve Zlíně pochytal 52 střel, ale jak sám řekl po utkání – „rohlíky si za to nekoupí“. Brankáře Miroslava Svobodu hodně štval ztracený závěr zápasu. Vítkovičtí měli na dosah tři body, mohli odskočit Beranům, uklidnit situaci, jenže inkasovali vyrovnávací gól v poslední minutě a v prodloužení padli po, minimálně pro samotného brankáře, sporné trefě Köhlera.

Zápas rozhodl únik Bedřicha Köhlera, ty ses po něm hodně zlobil a vysvětloval sis něco s rozhodčími. O co šlo?

Tak z mého pohledu ten nájezd… nevím, neviděl jsem to na videu, ale pocitově jsem ten puk měl mezi nohama. Prostě zajel do mě. Já jsem tohle říkal rozhodčímu. Uvidíme. Nechci se k tomu raději moc vyjadřovat.

Ale pocitově jsi to vnímal, že jsi puk měl..?

Za mě ano. A rozhodně se nebudu uspokojovat tím, že máme bod ze Zlína. Za mě je to málo tentokrát. Můžeme si říkat, co chceme, ale je to málo. Jsem nas*aný, fakt.

Ani vyrovnání Zlína na 2:2 nebylo bez reklamací. Zavánělo to tam vysokou holí, vy jste si pak brali coach challenge na bránění brankáři v brankovišti. Jak jsi to tam viděl?

Ne, tak to zase si myslím, že to byl gól. Kamera to může možná trochu zkreslovat. Zlín si gól na 2:2 zasloužil, ale prostě dostat gól v prodloužení. V naší situaci, špatné, špatné.

Bylo to i o hlavách, myslíš? Že dobře rozehraný zápas člověk ztratí v závěru a pak chybí psychická síla bojovat v prodloužení?

Takhle, Zlín má dobré mužstvo a zaslouží si respekt. Ale my všichni hrajeme Extraligu a jsme tady z nějakého důvodu. Já to možná s odstupem uvidím jinak, ale takhle pár chvilek po zápase mi to strašně vadí. Je to pro mě těžké.

Faktem ale je, že vás Zlín ve třetí třetině hodně tlačil, možná i válcoval. V čem byla třetí třetina jiná, než ta druhá?

Za mě tam rozdíl nebyl. Oni chtěli dát gól a dali ho. Za mě si ho i zasloužili tou hrou. Ale na druhou stranu, my jsme bojovali. Hrajeme teď hlavně do obrany a dobře. Bod jsme si zasloužili jednoznačně, ale chtěli jsme více. I po srovnání. Prodloužení, nájezdy, to nám obvykle jde. Chtěl jsem to hodně vyhrát, celé Vítkovice chtěly ten zápas vyhrát.

Když zůstaneme u té střelecké převahy, měl jsi dvaapadesát zákroků…

To je dost no, ale za to si rohlíky nekoupím…

Efektivita ale byla na vaší straně, z mála střel jste dali dva góly, naopak Zlín se na ty tři góly neskutečně střelecky nadřel…

A tak to asi jo. Libor Kašík je ale výborný gólman a ani jemu nejde dávat hodně gólů. Já… těžko se to hodnotí. Mě to strašně mrzí, bod je málo. Teď budou Vánoce, pro nás zase určitá pauza a my mohli mít šest bodů, ale máme jeden.

Opticky to vypadá, že máte volno, budou Vánoce, ale reálně to znamená, že pouze vynecháváte už předehrané nedělní volno. Je tato zápasová pauza svým způsobem přece jen prospěšná v tom, že se můžete v tréninku zase více zaměřit na věci, které vás trápí a pracovat na zlepšení před další sérií těžkých zápasů převážně se soupeři kolem vás?

Samozřejmě. Nám už nic jiného nezbývá, než trénovat a pořád věřit v práci a ve zlepšování. Já jsem už zažil v Šumperku, že jsme hráli dole a není to nic příjemného. Prostě musíme každý trénink a každý zápas dřít naplno. A já bych to otočil, teď prostě není prostor na to, něco vypouštět nebo se nějak bavit, teď je to o tvrdé práci. A úkol zní jasně, dostat se k desítce a těch vod se držet. Ale bude to bolet, protože to není snadné.