Bartošák se Zdráhalem nominováni do Švédska, pozvánky dostali i junioři a dorostenci

Vítkovičtí hráči nechybí ani v nominacích reprezentačních výběrů pro nadcházející únorovou reprezentační přestávku. Na sraz českého A-týmu byli pozváni Patrik Bartošák a Patrik Zdráhal. Do výběrů mládežnických celků byli pozváni nadějní junioři i dorostenci.

Únorová reprezentační pauza přeruší finiš základní části Tipsport Extraligy a dá týmům možnost nabrat síly na opravdový spurt do cíle dlouhodobé sezony. Český národní tým čeká mezi tím vystoupení na Švédských hokejových hrách v rámci Euro Hockey Tour. Trenér Miloš Říha zveřejnil nominaci na  úvodní kemp a pozdější zápasy turnaje ve Stockholmu a také Jaroslavli. Ve vybranými hráči nechybí ani tentokrát brankář Vítkovic Patrik Bartošák a mezi útočníky Patrik Zdráhal. Kromě aktuálních hráčů Vítkovic jsou v nominaci také někdejší ostravští hokejisté – Marek Hrbas z ruského Chabarovsku, Jan Štencel z Komety Brno, Adam Polášek z Nižněkamsku a Matěj Stránský ze švédské Mory.

Nominace české reprezentace na Beijer Hockey Games 2019:

Brankáři:
Patrik Bartošák (HC VÍTKOVICE RIDERA), Šimon Hrubec (HC Oceláři Třinec).

Obránci:
Adam Polášek (Nižněkamsk, KHL), Marek Hrbas (Chabarovsk, KHL), Ondřej Vitásek (Kunlun, KHL), Tomáš Kundrátek (Davos, Švýcarsko), Jakub Krejčík (Lukko Rauma, Finsko), Ondřej Němec, Jan Štencel (oba HC Kometa Brno), Milan Doudera (HC Oceláři Třinec), Petr Zámorský (Mountfield HK).

Útočníci:
Jiří Sekáč (Kazaň, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Roman Horák (Växjö, Švédsko), Jan Kovář, Milan Gulaš (oba HC Škoda Plzeň), Marek Kvapil, Michal Birner, Tomáš Filippi, Radan Lenc (všichni Bílí Tygři Liberec), Hynek Zohorna (Lahti, Finsko), Petr Holík, Martin Zaťovič (oba HC Kometa Brno), Patrik Zdráhal (HC VÍTKOVICE RIDERA), Matěj Stránský (Mora, Švédsko), Radek Koblížek (Oulu, Finsko).

Náhradníci:

Brankáři:
Roman Will (Bílí Tygři Liberec), Lukáš Dostál (HC Kometa Brno/SK Horácká Slavia Třebíč).

Obránci:
Jakub Galvas (HC Olomouc), Jan Košťálek (HC Sparta Praha), David Musil (HC Oceláři Třinec).

Útočníci:
Rudolf Červený (Slovan Bratislava, KHL), Ondřej Beránek, Jakub Flek (oba HC Energie Karlovy Vary), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha).

Realizační tým:

Generální manažer: Petr Nedvěd.
Hlavní trenér: Miloš Říha.
Asistenti: Robert Reichel a Karel Mlejnek.
Trenér brankářů: Zdeněk Orct.
Video trenér: Denis Havel.
Kondiční trenérka: Hana Bubníková.
Lékař: MUDr. Tomáš Vyskočil.
Fyzioterapeut: Radovan Sakaláš.
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Petr Ondráček, Filip Ondráček.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Program švédských Beijer Hockey Games 2019:

Čtvrtek 7. února:
17:30 Rusko – Finsko (Jaroslavl)
19:00 Švédsko – Česko (Stockholm)

Sobota 9. února:
12:00 Finsko – Česko (Stockholm)
15:30 Švédsko – Rusko (Stockholm)

Neděle 10. února:
12:00 Rusko – Česko (Stockholm)
15:30 Švédsko – Finsko (Stockholm)

Reprezentační podniky ovšem nečekají jen český A-tým. Sejde se i česká „19“, kterou čeká přípravný kemp v Rokycanech a následně Turnaj 5 zemí ve finském Turku. Z Vítkovic byl do výběru nominován jako náhradník junior Petr Fridrich. Přípravný kemp v Kladně a následný turnaj 4 zemí ve finském Mikkeli čeká i českou reprezentaci do 16 let. Do ní byli z Vítkovic pozvání Marek Brada, Tomáš Machů, René Smolka a jako náhradník Ondřej Cubo.

Vítkovický zástupce tentokrát chybí ve výběru slovenské reprezentace pro bratislavský turnaj. Kanadský kouč Graig Ramsey a manažer slovenské reprezentace Miroslav Šatan tentokrát nechali nejlepšího střelce Vítkovic Radoslava Tybora mimo sestavu.