Back-to-back derby! Začíná se v úterý v Ostravě

Tři přípravné bitvy v jednom týdnu. Takový je program vítkovických hokejistů. Baterie atraktivních duelů začíná v úterý na ostravském ledě prvním derby. Modro-bílí přivítají v OSTRAVAR ARÉNĚ Oceláře z Třince v úterý 14. srpna v 17 hodin. Vstupné pouze 50 Kč!

Dva soupeři, ale tři pořádné letní bitvy. Horko nebude jen v ulicích, ale i v obou extraligových arénách Moravskoslezského kraje. Vítkovice na úvod týdne čeká back-to-back derby s rivalem z Třince. Začíná se v OSTRAVAR ARÉNĚ v úterý.

Podobně jako v minulém týdnu, také nyní mají Ostravané absolvovat dva zápasy ve dvou dnech. V obou případech tentokrát se stejným soupeřem. Nejprve v úterý doma s Třincem, ve středu pak v Třinci. Atraktivní derby jak pro hráče, tak pro fanoušky – i když je teprve jen příprava.

Back-to-back zkouška jasným záměrem

Bitvy s Třincem budou pro Vítkovice první a vlastně také jedinou extraligovou konfrontací před startem soutěže. Dva duely ve dvou dnech nejsou výsledkem náhody. „Byl to opět jednoznačný záměr, abychom odehráli dva zápasy ve dvou dnech. V minulém týdnu to bylo z pohledu kondičního programu, tento týden s Třincem je to především z herního mikrocyklu. Je to velice atraktivní program a sám jsem zvědavý, jak se s ním mužstvo vyrovná,“ předjímá hlavní trenér Vítkovic Jakub Petr.

Třinecký vicemistr posílil ofenzivu

Oceláři i před nadcházející sezonou budou patřit do škatulky největších aspirantů na přední příčky, potažmo mistrovský titul. V minulém ročníku skončili těsně pod vrcholem. Během léta tým trenéra Václava Varadi posílil především v útoku. Ze Zlína dorazil střelecky disponovaný Lotyš Roberts Bukarts. Z KHL přišel Slovák Marek Viedenský, ze zámořské juniorky se vrátil Jan Hladonik. Směrem k rivalitě mezi Vítkovicemi a Třincem stojí za zmínku i přesun mládežnického reprezentačního brankáře Nicka Malíka do slezské organizace. Jeho otec, bývalý vynikající obránce, vítkovický odchovanec a mimo jiné vicemistr extraligy 2011 Marek Malík působí ve farmářském klubu Ocelářů ve Frýdku-Místku jako trenér. Červeno-bílí ovšem počítají i ztráty, mezi ty největší může patřit odchod forvarda Jakuba Petružálka zpět do Litvínova, či Daniela Rákose do Hradce. Společně s ním opustil defenzivu Třince Tomáš Linhart a do Chomutova se vydal Bohumil Jank. V dosavadní přípravě odehráli Oceláři jen jedno utkání, na ledě Olomouce padli v samostatných nájezdech 2:3.

Jediná extraligová prověrka před sezonou

Jak už bylo zmíněno, pro Vítkovice je dvojzápas s Třincem jedinou konfrontací s extraligovým soupeřem před startem sezony. O síle a kvalitě této prověrky je kouč Jakub Petr jednoznačně přesvědčen. „Je to extraligový vicemistr. Soupeř, se kterým hrajeme pravidelně i přípravu. Velice kvalitní, bruslivý. Každý u nás Třinec zná. I když je to jen příprava, tak bych asi lhal, kdybych tvrdil, že to nebudeme brát prestižně. Jsem jednoznačně rád za to, že takovou zkoušku můžeme v létě absolvovat a jsme zvědaví jak se vyrovná mužstvo nejen s těmito dvěma zápasy, ale  pak i s pátečním atraktivním zápasem s ruským Soči.“

Cílem je příprava i zlepšený výkon

Stále se jedná o přípravu, takže přeceňování výsledků není příliš na místě. Přesto Jakub Petr přiznává, že zápas chce z logických důvodů vyhrát. „I když je to stále příprava, tak chceme jednoznačně podat lepší výkon, než jaký jsme předvedli ve Vsetíně minulý týden.“

Kádr se pomalu zužuje

Předzávodní období Vítkovic vstoupilo do třetího týdne. Po třech zápasech se začíná vyvíjet i podoba kádru. „Je pravda, že jsme ukončili některé mladší hráče, kteří byli u nás na zkoušku, ale v rámci spolupráce s Porubou – Baláž, Toman, Jáchym – se budou adaptovat tam. Poruba má také slušný kádr a my chceme, aby si v něm i naši hráči vybojovali místo. Ne, že jej automaticky mají. Co se týká dál, tak všichni víme, že naše mužstvo je nějakým způsobem pohromadě a z více, než tří čtvrtin víme, jak vypadá. Teď jde jen o to, aby si to všechno sedlo. A od toho je právě tento týden, kdy nás čekají tři těžké zápasy s atraktivními a top soupeři. A já doufám, že se nám podaří uskutečnit to, co jsme si naplánovali, aby se obnovily vazby z minulé sezony, nebo se uskutečnily nové,“ uzavírá kouč Petr.

Derby Vítkovic s Třincem jen za 50 Kč!

Přípravné derby nabídne hokejovým fandům z celého Ostravska jedinečnou příležitost. Vstupné na úterní zápas v OSTRAVAR ARÉNĚ je jen 50 Kč. Samozřejmě permanentkáři s aktivovanou kartou na novou sezonu, mají vstup zdarma a zdarma mají vstup také všechny děti do 120 cm výšky.

Ve středu revanš v Třinci

Oba týmy se po úterní bitvě na vítkovickém ledě střetnou v odvetě hned ve středu, tentokrát ale v Třinci. I tam utkání začíná v 17 hodin.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC OCELÁŘI TŘINEC

ÚTERÝ 14. SRPNA, 17:00 HODIN

OSTRAVAR ARÉNA

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Oceláři Třinec