Alespoň jednou jsme chtěli Litvínov říznout, říká Petr Šidlík

Pro obránce Petra Šidlíka byl jeho gól proti Litvínovu třetím v sezoně, čímž podle jeho slov překonal své extraligové maximum. Důležitá rána, která zaplachtila do sítě Jaroslava Januse, nejspíše zlomila dlouho vyrovnaný duel a Ostravané se tak mohou v předkole těšit na atraktivního soupeře – Spartu Praha.

HC Vítkovice RideraPetře, jak důležité bylo zvládnout těžký zápas s Litvínovem. Jako jste měli motivaci při jistotě předkola?

Ono je to vždycky těžké, hrát takový zápas. Navíc poslední zápas, ale měli jsme motivaci v tom, že jsme je v sezoně ani jednou neporazili. Takže alespoň jednou jsme je chtěli říznout. A hlavně se trochu naladit na tu správnou vlnu, kterou chceme předvádět. Což ale úplně nevím jestli ten herní projev tomu odpovídal, který jsme chtěli. Nějaké góly jsme dali z těch situací, které jsme chtěli jako důraz a předbrankový prostor. Tím se musíme prezentovat i do těch bojů o čtvrtfinále.

Šestka vám utekla, je to velké zklamání? Nebo to můžete hodit za hlavu?

Musíme to hodit za hlavu, to není jestli jsme schopni nebo ne. Určitě je to zklamání, protože celý rok tam jste a pak vypadnete. Zase na druhou stranu si za to můžeme sami, protože jsme prohráli zápasy, které jsme vedli. Nedokázali jsme to dotahovat do vítězného konce jako se nám to dařilo třeba tady doma. Tuším například s Hradcem nebo právě s Litvínovem. Takže možná i za to jsme si tam nezasloužili úplně zůstat. Ale na druhou stranu nás to může nakopnout do toho předkola a můžeme z toho vytěžit maximum. Nebo tedy musíme z toho vytěžit maximim.

V předkole vás čeká pražská Sparta, je to asi brzo, ale co říkáš na tohoto soupeře?

Já osobně jsem spokojený. Letos s nimi máme kladnou bilanci a v O2 Areně musím říct za všechny, že předvádíme pěkný hokej. Máme tam stabilní výkony a hraje se nám tam dobře. Bude i hodně lidí a co jsem slyšel, tak Pražáci tady nejsou moc oblíbení. (smích) Mohla by být dobrá atmosféra. Nechi říkat konečně, ale já nevím, jsem třeba z Jihlavy zvyklý na něco jiného. Neshazuju nic, jen konstatuju. Takže já si myslím, že po všech stránkách to může být dobré předkolo a i z naší strany to může být pěkný hokej.

Věříš tomu, že budete komplet? Někteří hráči dopočívali, hlavně obrana.

Máme na to dva dny aby se kluci dali dohromady. Myslím si a pevně doufám, že se vrátí a jinak v útoku nám chybí snad jen Páťa Zdráhal. U ostatních asi nemůžu říct, jak to vypadá, to by vám řekl klubový lékař. Pevně věřím, že budeme hlavně kompletní v obranných řadách.

Co ty si myslíš, je lepší odpočívat a být v šestce nebo hrát předkolo?

Tohle já osobně nevím, já nikdy nebyl v této pozici a nikdy jsem neodpočíval. (úsměv) Nemůžu tedy z vlastní zkušenosti soudit. Ať už jsem byl v Jihlavě, kde jsme hráli celou dobu loni i předloni do konce dubna. V Chomutově jsme hráli taky předkolo. Těžko říct, předkolo vezme hodně sil. Tam se jede na krev a není to jako čtvrtfinále, semifinále a finále. Ale na tuhle otázku budu moci odpovědět až po sezoně. Myslím si ale, že máme natrénováno a jít do čtvrtfinále unavení, to asi ne. Je to těžká otázka.

Pomůže vám tedy, že na Spartu umíte a v sezoně se vám na ni dařilo?

Tak mělo by. Ale koukal jsem, že uhráli proti Liberci pěkný výsledek. A co jsem koukal i na sestřihy z posledních zápasů, tak to budou těžké zápasy. Vyhrabali se z hodně nepříjemné situace a dostali se do předkola. Takže pro ně to je slušná výhra hrát předkolo. Určitě bych v této situaci nepodceňoval nikoho a je to 0:0. Žádné tabulky, body nebo jak se hrálo nebo nehrálo v základní části, to se už nebere. Začíná se za stavu 0:0 a bude to v pondělí těžké.

A co říci k tvé gólové střele, chtělo by se říct pěkná, technická a umístěná. Rozstřílel ses?

Gólman asi nečekal, že tam pustím takovou střelu s pomalým doletem. (úsměv) Padlo to tam a možná to i zlomilo zápas. Od té doby jsme byli i trošku lepší a uvolnili jsme se pak. Ale jestli jsem se rozstřílel, to bych asi neřekl. Zlomil jsem svůj rekord, protože jsem vstřelil více branek za sezonu než jednu. Ale já nebyl nikdy střelec, vždy jsem měl v kolonce asistencí více bodů než branek.