Aleš Pavlík obhájil post ve výkonném výboru Českého hokeje. Tomáš Král dále prezidentem svazu

Foto: Český hokej / hokej.cz

Sobotní volební konference Českého hokeje rozhodla o složení čelních pozic ve vedení svazu. Prezidentem bude nadále Tomáš Král. Vítkovický šéf Aleš Pavlík obhájil potřetí místo ve výkonném výboru Českého hokeje, zůstává viceprezidentem.

Velká sobotní volební konference Českého hokeje měla za úkol vybrat na další čtyři roky čelní představitele českého hokejového svazu.

Přítomných 58 delegátů potvrdilo jednohlasně na pozici prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále, který tak povede tuzemský hokej od roku 2008 minimálně až do roku 2024. Viceprezidenty byli jemnováni Aleš Pavlík, Libor Zábranský a Petr Bříza.

Volební konference také vybírala členy výkonného výboru Českého hokeje, tedy exekutivní špičku, která rozhoduje a řídí český hokej v součinnosti s prezidentem. Ve výkonném výboru Českého hokeje nadále zůstává významná stopa Vítkovic. Potřetí post ve výkonném výboru obhájil šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík, jenž zůstává i na postu viceprezidenta a je zároveň nadále i prezidentem Asociace profesionálních klubů ledního hokeje.

Jedenáctičlenný výkonný výbor je tvořen zástupci napříč soutěžemi a postavením.

Nově zvolený výkonný výbor Českého hokeje

Prezident: Tomáš Král
Viceprezidenti: Aleš Pavlík, Libor Zábranský, Petr Bříza
Členové: Marek Chmiel, Jaromír Jágr, Aleš Pavlík, Daniel Sadil, Jiří Šlégr, Libor Zábranský, Petr Bříza, Bedřich Ščerban, Jiří Šindler, Milan Vacke

Předsedou dozorčí rady ČSLH byl zvolen Miloslav Šeba, předsedou arbitrážní komise zvolili delegáti Vladimíra Balaše. Generálním sekretářem ČSLH byl na první schůzce výkonného výboru jmenován na čtyřleté období Martin Urban.