A-mužstvo zahájilo přípravu na sezonu 2018/2019

Letní příprava na novou sezonu začala. Hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA se sešli k prvnímu tréninku. Osmadvacet hráčů v prvním týdnu především absolvuje výkonnostní a zdravotní testy. Pak bude následovat tvrdá letní dřina.

Osmadvacítka hráčů širšího kádru HC VÍTKOVICE RIDERA se sešla na prvním tréninku letní přípravy před sezonou 2018/2019. Z aktuální soupisky chyběl jen švédský obránce Erik de la Rose, který se připravuje individuálně ve Skandinávii a k týmu se připojí v průběhu letního drilu.

„Zahájili jsme v počtu dvaceti osmi hráčů klasickou letní přípravu. Erik de la Rose se připojí až na letním soustředění v červnu tradičně v Nízkých Tatrách. První trénink byl jen takovým úvodem, při kterém jsme s hráči seznámili s tím, co nás čeká. V příštích dvou dnech to budou především testy na Ostravské univerzitě, na katedře tělesné výchovy a sportu. Klasické tréninky začnou od čtvrtku,“ prozrazuje kondiční trenér Igor Horyl, který má už tradičně letní přípravu zcela ve své kompetenci.

Na srazu mužstva nechyběla například nová posila týmu – útočník Jan Schleiss, který přišel do Vítkovic z Plzně. Do přípravy se zapojilo i pět hráčů juniorského věku. Nechyběl také ani Lukáš Klok, který si nedávno na reprezentačním srazu přivodil zranění a do přípravy se zapojí až postupem času. „Zhruba sedmdesát pět procent hráčů bude trénovat společně v týmu, zbylí mají po domluvě s trenéry nastaven individuální plán, ale samozřejmě budou v pravidelném kontaktu s námi a vše budeme vzájemně konzultovat,“ připomíná Igor Horyl.

„Už jsem se i těšil, volna bylo dost, takže času k oddechu bylo dostatek. Tím, že nás čekají testy, nebyl ten první trénink až tolik na krev, ale i tak jsme se dost zapotili, nějaká ta svalovice možná bude,“ usmíval se po úvodním dni slovenský útočník Rastislav Dej.