A-mužstvo uzavřelo suchou část letní přípravy

První velký blok tréninkového drilu mají hokejisté Vítkovic za sebou. Takzvaná suchá část letní přípravy skončila. Krátký odpočinek s individuální přípravou a za týden startuje příprava na ledě.

A-mužstvo HC VÍTKOVICE RIDERA uzavřelo první velký tréninkový blok v rámci přípravy na nadcházející extraligovou sezonu. Ostravští hokejisté ukončili takzvanou přípravu na suchu, která byla zaměřena především na budování fyzické kondice.

„Takzvaná suchá část letní přípravy trvala téměř přesně dva měsíce. Během mužstvo absolvovalo tréninky v prostorách naší domovské Arény a na nedalekých sportovištích, jako jsou atletický tunel, fotbalové hřiště Městského stadionu nebo beach-volejbalové kurty Ridera Sport. Silová část tréninků se odehrávala v Performance Power Center v Ostravě-Přívoze. Kromě toho se tým připravoval také na červnovém soustředění v Nízkých Tatrách a v neposlední řadě i na sjezdovce v areálu Skalka Family Park u Ostravy. Během zmíněných dvou měsíců byli také hráči pravidelně podrobování výkonnostním testům, abychom měli přehled o tom, jak jejich trénovanost roste a jaký progres nastává v jejich výkonnosti,“ říká kondiční trenér HC VÍTKOVICE RIDERA Igor Horyl, který měl první fázi letní přípravy tradičně na starost.

Většina mužstva se připravovala společně, výjimkou byli hráči s individuálním tréninkovým plánem – Ondřej Roman, Rostislav Olesz, Blaž Gregorc a také Roberts Bukarts.

„Jsme rádi, že suchá část se obešla bez větších komplikací. Věříme, že mužstvo je nyní po fyzické stránce dobře připraveno na další fázi přípravy,“ míní hlavní trenér ostravského celku Jakub Petr.

Všechny jeho svěřence nyní čeká týden relativního volna. Hráči na něj ovšem odcházejí s individuálními tréninkovými plány, které musí splnit.

„Už během suché fáze měli hráči pravidelně dvakrát v týdnu možnost trénovat i na ledě – na dobrovolné bázi. Nyní už nás čeká společná příprava na ledě. Startujeme v pondělí 29. července a do společné přípravy na ledě se zapojí i hráči, kteří měli v první fázi individuální plán, takže budeme už v kompletním složení bez výjimek. Samozřejmě tréninky na ledě budeme tradičně kombinovat i s tréninky na suchu a tento první blok druhé fáze letní přípravy vyvrcholí odjezdem na herní soustředění do Švýcarska 10. srpna, kde nás už pak čekají také kvalitní herní prověrky v podobě přátelských utkání se špičkovými švýcarskými mužstvy,“ líčí další plány týmu kouč Petr.