A-mužstvo se vrátilo ze soustředění: Trenéři jsou spokojení

Po týdenním pobytu v Tatrách už hráči HC VÍTKOVICE STEEL zase polykají tréninkové dávky v Ostravě. Svěřenci trenérů Petera Oremuse a Romana Šimičíka dostali na Slovensku pořádně zabrat a hlavní kouč je zatím s přípravou svého mužstva i s výsledky soustředění spokojen.

Vítkovičtí hokejisté odstartovali šestý týden letní přípravy. Čtyři absolvovali v Ostravě, střídavě na ploše Multifunkční haly, v posilovně, na běžeckém okruhu v Bělském lese, na atletickém stadionu, v bazénu či na tenisových a badmintonových kurtech. Pátý týden se nesl ve znamení soustředění na Slovensku, konkrétně v Liptovském Jánu. Hráči zde polykali třífázové tréninkové dávky, trenér Peter Oremus své svěřence rozhodně nešetřil, ovšem na druhé straně byl s jejich prací v Tatrách spokojený. „Byla to pro nás určitá změna. Využili jsme veškeré možnosti, které se nám tam naskýtaly. Ať už to byly výběhy kopců, cyklistické etapy, tréninky v tělocvičně i v přírodě. Bylo tam vše, co jsme potřebovali a hráči pracovali tvrdě a poctivě, takže můžeme být spokojení.“

Dost času trávili hokejisté v přírodě, počasí jim však až tolik nepřálo, až koncem týdne se umoudřilo. „Zezačátku nám i dost pršelo, počasí se měnilo. To, co jsme museli dělat, jsme dělali i v takovém počasí, i když bylo nepříjemné, ale zvládli jsme to. V posledních dnech už bylo lépe,“ prozradil Oremus.

Nejen s průběhem soustředění, ale i s dosavadním pětitýdenním trénováním panuje ve Vítkovicích prozatímní spokojenost. „Já kladu v prvé řadě důraz na to, aby organizmus hráčů byl připraven do té míry, aby se nám během sezony vyhýbala zranění. Doufám, že v tomto směru budeme dobře připravení,“ podotkl hlavní kouč, jehož svěřenci trénují pět dní v týdnu, z toho třikrát dvoufázově – ráno a odpoledne.

Ze současného širšího kádru se přípravy s mužstvem neúčastní jen obránci Michal Barinka a Richard Stehlík, kteří trénují individuálně. I přes tento fakt však s týmem vyrazili do Tater, a tak si trenéři mohli jejich aktuální kondici ověřit. „Byli s námi na Slovensku a bylo na nich vidět, že se také připravují poctivě. Tréninky zvládali bez problémů,“ přiznal Peter Oremus.

Suchá část letní přípravy končí vítkovickému A-mužstvu ve středu 27. června. Do té doby nebudou mít hráči od tréninku v žádném případě pokoj. „Dva a půl týdne nám zbývá do konce. Teď už budeme jen v domácích podmínkách. Najedeme znovu na ten rytmus, který jsme měli na začátku přípravy,“ dodal na závěr hlavní vítkovický kouč.