A-mužstvo se připravuje i na ledě, dojíždí do polského Jastrzebie

Také hokejisté Vítkovic se již připravují na ledě. Z důvodů uzavření vnitřních sportovišť dojíždějí hráči A-mužstva do polského Jastrzebie a díky tomu kombinují tréninky na suchu s tradiční hokejovou přípravou.

Zatímco středočeské kluby vyrážejí trénovat na otevřené kluziště v Dobříši, Vítkovice se vydaly stejnou cestou jako Třinec nebo například Pardubice. Ostravští extraligoví hokejisté se dohodli v polském Jastrzebie a mohou se tak připravovat na ledě místní haly Jastor.

„Původně jsme se omezili tréninkové jednotky výhradně na přípravu na suchu ve venkovním prostředí v okolí haly. Stále více extraligových klubů ale začalo trénovat také na ledě, ať už to bylo na otevřeném kluzišti v Česku, nebo na zahraničních kluzištích. Trénink na ledě je jednoznačnou výhodou a i když zatím stále nevíme, kdy budeme moci začít hrát, nemůžeme si dovolit oproti ostatním mít několikatýdenní ztrátu tréninků na ledě. Proto jsme se rozhodli pro tréninky v Polsku a jsem rád, že jsme našli možnosti v Jastrzebie,“ líčí sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Do Polska ovšem jezdí pouze hráči A-mužstva, navíc po vlastní ose, zázemí Vítkovic v OSTRAVAR ARÉNĚ zůstává nadále uzavřené. „Tréninky kombinujeme, nejsme v Polsku každý den a na trvalo. Tým se střídavě připravuje na suchu v Ostravě a na ledě v Jastrzebie. Je to nevyhnutelné řešení. Jak už jsem řekl, v situaci, kdy ostatní týmy trénují na ledě si my nemůžeme dovolit zůstat tak dlouho pozadu,“ dodává Šimíček.

Přestože A-mužstvo HC VÍTKOVICE RIDERA využívá možnosti trénovat na ledové ploše v zahraničí, nadále plně dodržuje veškerá platná nařízení vlády České republiky v souvislosti s omezením šíření koronaviru.