Vítkovičtí zahájili přípravu na ledě (+VIDEO)

Letní příprava 2018 vstoupila do své další fáze. Hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA zahájili ve středu oficiální tréninky na ledě. O první poznatky se podělila útočná posila Jan Schleiss, jak to aktuálně vypadá s kádrem a jeho složením prozradil trenér a generální manažer Jakub Petr.

HC Vítkovice RideraMezisezonní volno je definitivně minulostí. Vítkovičtí hokejisté ve středu odstartovali přípravu na ledě, poprvé nazuli brusle a sundají je až s koncem sezony 2018/2019, ideálně samozřejmě až v pokročilém průběhu jara.

Ostravané před úvodním tréninkem na ledě absolvovali ještě zátěžové testy, které byly naplánovány na první polovinu týdne. Od středy do konce týdne jsou na programu jednofázové tréninky v kombinaci posilovna + led, od dalšího týdne pak začne dvoufázová dřina.

Aktuálně mají Vítkovičtí na své soupisce zhruba třicítku hráčů základní sestavy, z toho je zatím jen sedm obránců. „Počínaje tímto týdnem jsou u nás na zkoušku dva až tři mladí obránci a intenzivně se pracuje na příchodu jednoho zkušenějšího obránce,“ prozrazuje hlavní trenér a generální manažer Vítkovic Jakub Petr. „Víc prozrazovat nebudu, protože je to stále v jednání a teď jsme ve finální fázi. V momentě, kdy bude vše hotovo, tak samozřejmě vše oficiálně oznámíme.“

Oproti minulé sezoně odešlo z Vítkovic pět hráčů, přibyli dva – zadák Erik de la Rose a forvard Jan Schleiss. „Kádr je zjevně široký, držel pospolu. Nebyl důvod dělat nějaké dramatické změny. Příchody, které jsme uskutečnili – už jsem to zmiňoval několikrát – dlouhodobě sledovaní hráči, kteří zapadají do naší koncepce,“ připomíná kouč Petr s tím, že jedinou věcí, která by jej svým způsobem mohla trochu zamrzet, je setrvání obránce Romana Poláka v NHL. „Roman Polák. My jsme mu samozřejmě přáli, ať dostane další angažmá v NHL, dostal ho. Ale věřím, že to, na čem jsme byli domluvení a co jsme dotáhli hodně daleko, se někdy v příštích sezonách podaří uskutečnit. I tak ale říkám, že není důvod k nějakému extra posilování, kromě obránců, jak jsem už zmínil.“

Prvním tréninkem na ledě se letní příprava přesunula do své, takříkajíc, finální fáze. Ostravané budou do konce července pouze trénovat, v poslední červencový den přidají do programu přípravná utkání a vše budou směřovat ke startu extraligy, která začíná v pátek 14. září. S dosavadním průběhem letní přípravy může být trenér Petr spokojený. „Musím zaklepat, že vše se obešlo bez větších zranění či organizačních problémů. Obrovský podíl na tom má náš kondiční trenér Igor Horyl, který měl tradičně suchou část letní přípravy na starosti. Vše, co jsme si naplánovali, jsme splnili. Ale je pravda, že už jsme rádi, že jsme vyjeli na led.“

Na úvodním tréninku na ledě samozřejmě nechyběla útočná posila Vítkovic z kádru vítěze základní části minulé sezony Jan Schleiss. „První dojmy na ledě, super. Těšili jsme se na to všichni, že se uvidíme na ledě, pohrajeme si s pukem, nové věci vyzkoušíme. Bylo to i svižnější. Ze začátku jsme si zopakovali bruslení, zapotili jsme se. Pak to přešlo do svižnějšího tempa. Na první trénink to bylo dobré,“ libuje si Schleiss.