Vítkovice rozbily stan v Plzni, v neděli vyjedou proti Škodovce

Rovnou z Brna vyrazili v pátek hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA na západ Čech. Svůj stan rozbili v Plzni, kde se v neděli v HM Aréně střetnou s domácí a vedoucí Škodou. Souboj dvou velkých rivalů poslední doby se hraje v neděli 19. listopadu od 16:30 hodin.

HC Škoda PlzeňNáročný vekovní trip hokejistů Vítkovic pokračuje. Ostravané po zápase na ledě druhého Brna zamířili rovnou do hájemství lídra extraligové tabulky. Do Plzně vyrazili přímo z jihu Moravy, cílem je co nejkomfortnější cestování a také co nejpečlivější příprava na souboj s domácí Škodovkou, která zatím stále díky své ofenzivní převaze drží otěže české nejvyšší soutěže. Ostravané na západ Čech jeli povzbuzení výhrou v Brně. Plzeň přetlačila v pátek Jihlavu.

Zaskočili mistra a právěm brali tři body

Vítkovice mají za sebou těžký duel v Brně, to nejpodstatnější ale je, že byl vítězný. Ostravané sice na ledě obhájce titulu nezačali nijak oslnivě, první třetina jim vůbec nevyšla, naštěstí v ní inkasovali jen jednou. Od druhé třetiny se ve vítkovických dresech prezentovalo zcela jiné mužstvo. Hosté motali Brňanům hlavu, zkraje periody srovnal z přesilové hry Sloboda a v polovině utkání poslal Vítkovice do vedení čtvrtým gólem ve čtyřech zápasech Kurovský. Třetí třetinu Ostravané ukázkově ubojovali a pojistka Szturce v 59. minutě znamanala definitivní tečku za výhrou 3:1. „Zisk tří bodů nás pochopitelně těší. Jsme rádi, že se nám podařilo po nevydařené první třetině hrát od druhé třetiny s pozměněnou taktikou úspěšně. Tým podal také velice bojovný a houževnatý výkon,“ hodnotil stručně cennou výhru na ledě mistra kouč Jakub Petr.

Plzeň chce potvrdit vedení i nadvládu nad Vítkovicemi na svém území

Západočeši vidí Vítkovice ve své aréně vždy velice rádi. Ve svém domovském prostředí na Ostravany jednoduše umí, jen v minulé sezoně s nimi poprvé po osmi letech ztratili všechny body, jinak vzájemným zápasům hraným na západě Čech jednoznačně kralují a tento trend chtějí potvrdit i v neděli. Stejně tak, jako chtějí potvrdit výstavní postavení v čele Tipsport Extraligy. Jednoznačně nejslinější stránkou Indiánů jsou jejich útočné a ofenzivní manévry. Škodovka v dosavadním průběhu základní části řadu svých soupeřů doslova rozdrtila, dvakrát zaznamenala desetigólové vítězství. A pokud narazila na dobře defenzivně připravený tým, srazila jej sebevědomou hrou. Stačí jen připomenout, že zcela bez bodu zůstala Plzeň v této sezoně jen dvakrát! Po porážkách v Třinci a překvapivě také v Olomouci. Šňůra šesti výher v řadě z přelomu září a října a vyhoupla tým trenéra Martina Straky do čela. Pokud se hovoří o útočné síle Škodovky, pak ale obrana a brankáři rozhodně nezaostávají. Před reprezentační přestávkou vyhráli Západočeši tři zápasy za sebou, aniž by inkasovali gól. V tomto směru byl nejvíce vidět Miroslav Svoboda, který si zmíněná čistá konta připsal. Ale ani Alexandr Hylák není bez šance, svůj první zápas odchytal ve Vítkovicích a hned z toho byla nula. Pokud jde o ofenzivní zbraně Strakova výběru, pak jednoznačně nejproduktivnější hráč Tomáš Mertl, pak Milan Gulaš a David Stach. Defenzivně vládne nejen nestárnoucí Petr Kadlec, ale také tradiční „bouchač“ Ryan Hollweg či Michal Moravčík a Lukáš Pulpán. Aktuální otázkou dne ovšem je, jak moc do skvěle fungujícího plzeňského stroje zasáhne odchod střelce Dominika Kubalíka, kterého si zkraje týdne povolal švýcarský Ambri-Piotta, načež kanonýr opustil Škodovku. Bez střelce Plzeň vedoucí příčku v pátek uhájila a dokonce navýšila své vedení, když přetlačila houževnatou Jihlavu 2:1.

V Plzni proti špatné bilanci a bez kompletního prvního útoku

Jak už tomu tak ale občas bývá, každé vítězství něco stojí. Vítkovice úspěch v Brně stál zranění útočníka Radoslava Tybora a tedy znovu rozpad první útočné formace. To vše nyní, když mužstvo čeká zápas na ledě vedoucího celku, navíc v Plzni, kde mají Ostravané v posledních letech až na jedno vítězství většinou hodně špatnou bilanci. „Ten extrémně náročný víkend pokračuje. Nás teď čeká lídr tabulky, který se zatím prezentoval opravdu skvělým hokejem s výbornou ofenzivou. Radoslav Tybor nedohrál už v Brně druhou třetinu, má zranění na ruce a nenastoupí, také proto jel z Brna nikoli s námi do Plzně, ale do Ostravy,“ připomenul kouč Petr. O přesném složení útoků ale z objektivních důvodů hovořit nechtěl. Jak už bylo zmíněno, Vítkovice do Plzně vyrazily přímo z Brna. Tým v sobotu v plzeňské HM Aréně absolvoval klasický trénink a na lídra soutěže se pokusí v jeho hájemství vyzrát v neděli.

hc Škoda PlzeŇ – HC VÍTKOVICE RIDERA, neděle 19. 11., 16:30, HM ARÉNA, Plzeň

Zápas 23. kola Tipsport Extraligy mezi HC Škoda Plzeň a HC VÍTKOVICE RIDERA hostí plzeňská Home Monitoring Aréna v neděli 19. listopadu od 16:30 hodin. Utkání je možné sledovat na komunitním webu hokejka.cz nebo textovou online reportáží na serveru onlajny.com. Změny stavu a zajímavé informace sledujte na sociálních sítích HC VÍTKOVICE RIDERA.

HC ŠKODA PLZEŇ - HC VÍTKOVICE RIDERA

Tipsport Extraliga 2017/2018

Poslední vzájemný zápas

6. října 2017 – 10. kolo

HC VÍTKOVICE RIDERA – hc škoda Plzeň 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky: 46. D. Kubalík (Kadlec, Gulaš), 60. Gulaš (Mertl). Rozhodčí: Mrkva, Kika – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:8, navíc D. Květoň (VIT) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 0:1. Diváci: 7457. Střely na branku: 29:26

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška, Puzič – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Dej – Szturc, Š. Stránský, Zdráhal – Kurovský, Kolouch, Hudeček

HC ŠKODA PLZEŇ: Hylák – Moravčík, Jones, D. Sklenička, Kadlec, Pulpán, Čerešňák – Kindl, Mertl, Gulaš – D. Kubalík, Stach, Indrák – Schleiss, Kracík, P. Straka – Hollweg, Preisinger, Chalupa

Výsledky obou týmů v minulém kole

HC Kometa Brno – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky: 8. Mallet (Štencel, H. Zohorna) – 22. Sloboda (Roman, Baranka), 32. Kurovský, 59. Szturc (Baranka). Rozhodčí: Hejduk, Pavlovič – Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:1. Diváci: 7700. Střely na branku: 39:23

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Baranka, D. Krenželok, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Szturc – Kucsera, Kolouch, Š. Stránský – Kurovský, Jáchym, Zdráhal – Tomi

HC DUKLA JIHLAVA – HC ŠKODA PLZEŇ 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 59. Seman (Stříteský, Suchánek) – 18. Indrák, 45. Stach (Straka). Rozhodčí: Pešina, Souček – Polonyi, Rampír. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5639. Střely na branku: 29:27.

HC Škoda Plzeň: Svoboda – Kindl, Jones, Moravčík, Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, Sklenička – Schleiss, Mertl, Gula – Pour, Kracík, Indrák – Stach, Kratěna, Straka – Chalupa, Preisinger, Hollweg

Bilance „last 5“

HC VÍTKOVICE RIDERA:  4 – 0 – 0 – 1

HC ŠKODA PLZEŇ: 5 – 0 – 0 – 0

(výhry – výhry v PP/SN – porážky v PP/SN – porážky)

Nejlepší hráči obou týmů

HC VÍTKOVICE RIDERA

Nejproduktivnější hráč: 17 bodů – Ondřej Roman (6+11)

HC ŠKODA PLZEŇ

Nejproduktivnější hráč: 26 bodů – Tomáš Mertl (15+11)
Nejlepší brankář týmu: 93,44% – Miroslav Svoboda

Rok založení: 1929 jako SK Viktoria Plzeň (hokejový odbor)

Klubové barvy: modrá a bílá

Změny názvu: 1929 SK Viktoria Plzeň,  1948 Sokol Plzeň IV, 1949 ZSJ Škodovy závody, 1952 ZSJ Leninovy závody, 1953 Spartak Plzeň LZ, 1965 TJ Škoda Plzeň, 1991 HC Škoda Plzeň, 1994 HC Interconnex Plzeň, 1995 HC ZKZ Plzeň, 1997 HC Keramika Plzeň, 2003 HC Lasselsberger Plzeň, 2009 HC Plzeň 1929, 2012 HC Škoda Plzeň

Největší úspěchy: Mistr 2013, vítěz základní části 2010