Včera Bursík nedohrál, dnes si připsal dvě branky

Jako noc a den byly pro Tomáše Bursíka poslední dva extraligové zápasy. Páteční zápas pro něj skončil v 19. minutě, kdy jej jeden z třineckých hokejistů pořádně zostra „sejmul“ a k vědomí musel Bursíka probírat lekář. Druhý den krátce po poledni už však bylo jedno z nejzkušenějších vítkovických křídel zpět na ledě a sehrálo v zápase proti Havířovu důležitou roli. V 52. minutě totiž Bursík zakončil gólovým únikem v oslabení rychlý tříbrankový úder, který znamenal zvrat v zápase a zvýšil svým gólem na 4:2. Půl minuty před závěrečnou sirénou pak navíc pečetil vítězství svého týmu střelou do prázdné branky.

Dnes jste narozdíl od včerejška předvedli v poslední třetině parádní čtyřbrankový zvrat. Co bylo jeho příčinou?

Myslím, že hostům zřejmě trošku došly síly. Nám v průběhu druhé části navíc ukradli ze šatny nějaké věci, takže to nás o druhé pauze taky pořádně naštvalo a šli jsme do toho v poslední třetině hodně zostra.

Ukradli věci?

No, nějací zloději nám vykradli šatnu na malé hale. Zmizely nějaké telefony, přehrávače a tak…

Tak to chápu, že to určitě nepotěší. Ale zpátky k dění na ledě. Minulý víkend jste z venku dovezli šest bodů. Nemrzí vás, že stejný počet nemáte i z tohoto domácího dvojutkání?

Určitě nás to štve, protože venku se nám zatím moc nedaří. Teď jsme přivezli dvě výhry a byli jsme nahecovaní, že to potvrdíme i doma. Jenže to bohužel nevyšlo.

V čem byl Třinec lepší než dnes Havířov, že jste proti Ocelářům podobný zvrat provést nedokázali?

Já myslím, že v pátek za to mohly hlavně neproměněné šance. Měli jsme jich hodně, ale dali jsme z nich pouze jeden gól. A s jedním gólem se vyhrává těžko.

Nechybělo moc a tys do dnešního zápasu ale nemusel vůbec nastoupit. Jak vzpomínáš na ten včerejší zákrok?

Vjížděl jsem do útočného pásma, kousek za modrou jsem zkusil vystřelit a pak mě jeden ze soupeřů trefil. Ani jsem ho neviděl.

Zápas jsi nedohrál, ale dnes už ses na ledě znovu proháněl. Takže to nemělo žádné následky?

Měl jsem prý zapadlý jazyk, chvilku jsem o sobě nevěděl. Ale na střídačce jsem se pak probral. Trochu mi z toho třeštila hlava, ale už je to dobré.