V neděli se vrací vládce! Proti Plzni s rytířem Vítkem na prsou

Rytíř Vítek se vrací a vítkovičtí hokejisté dají vzpomenout na tradiční a většinou zlaté časy! Třetí sada dresů Ostravanů bude mít v neděli od 16 hodin premiéru. Přinese tradiční vítkovický symbol současnému týmu štěstí v boji proti Škodovce?

HC Vítkovice RideraJako bychom se vrátili v čase. Pamětníci si najednou vybaví velké bitvy. Na jedné straně borci s rytířem Vítkem na dresech, na druhé straně okřídlený šíp. Vítkovice versus Plzeň. Dávné boje především 70. let ožívají v současnosti. 112. bitva mezi severomoravským a západočeským celkem v rámci samostatné české extraligy je na programu v OSTRAVAR ARÉNĚ v neděli od 16 hodin.

A bude to velká premiéra pro letošní třetí sadu vítkovických dresů. Stejně, jako v minulé sezoně, také letos mají Ostravané pro zápasy s modro-bílými soupeři alternativní, ale přitom pravidelnou druhou tmavou sadu. Také letos je to tradiční červená sada – po vzoru červených dresů, které vítkovičtí hokejisté oblékali už od svých začátků z dob SKMO, i SSKV a v každé dekádě alespoň nějaký čas. Červená patří k Vítkovicím jako modrá a bílá. Letošní červená sada je ale ještě navíc ozvláštněná návratem tradičního symbolu vítkovických hokejistů.

Návrat vládce. Jednoduše řečeno. Ať se zeptáte v celé republice, nebo i v Ostravě, na vítkovický hokej, všem se primárně vybaví postavička rytíře Vítka. Symbol, který vítkovický hokej používal a používá pravidelně i nepravidelně od roku 1968. Postavička, která vznikla jako snadno zapamatovatelný maskot Vítkovických železáren a jako taková se dostala i na dresy vítkovických hokejistů.

S rytířem Vítkem na prsou, či na srdci, Vítkovice vybojovaly po šesti letech první ligu v roce 1973. V roce 1979 sahaly po titulu a nakonec získaly ligový bronz. V roce 1981 se staly mistry republiky. V sezoně 1982/1983 zkompletovaly medailovou kolekci stříbrem. V ročníku 1987/1988 se dosud naposledy vrátily z nižší ligy do nejvyšší soutěže. V roce 1990 hrály vůbec první play off. Naposledy pravidelně nosili vítkovičtí hokejisté na svém dresu rytíře Vítka v sezoně 2008/2009, tedy před deseti lety. Úplně poslední „vystoupení“ Vítkovických v roli rytířů bylo 4. února 2011 při zápase s Kometou Brno při zápase věnovaném vzpomínce na mistrovský titul 1981 – a byla z toho výhra 5:0! V neděli se rytíř Vítek opět vrací a minimálně pro tuto sezonu na pravidelný čas. Všichni věří, že přinese vítkovickým hokejkám štěstí a že s ním na prsou dokážou ostravští hokejisté získat skalp loňského vítěze základní části Tipsport Extraligy.