Stříbrnou sezonu mládeže rozšířila i 6. třída

Žáci 6. třídy HC VÍTKOVICE RIDERA vybojovali na neoficiálním mistrovství republiky druhé místo a rozšířili tak stříbrnou sklizeň vítkovické mládeže v sezoně 2016/2017.

Na vicemistrovské tituly mladších dorostenců a osmáků navázali také šesťáci HC VÍTKOVICE RIDERA. Vítkovičtí žáci vybojovali na finálovém turnaji neoficiálního mistrovství republiky šestých tříd Hockey Tour 2017 v Karlových Varech druhé místo.

V kategorii šestých tříd se nehraje celorepubliková soutěž, kluby tak hrají mezi sebou pouze na regionální úrovni a bitva o mistra republiky se tak nekoná. Neoficiální alternativou k celorepublikovému mistrovství je ale už několik let soutěž Hockey Tour, do které se zapojuje většina žákovských celků z celé republiky. Finálový turnaj letošního ročníku se hrál v Karlových Varech.

Vítkovičtí žáci přijeli na finálový turnaj pod vedením trenéra Tomáše Kalandry – regulérní trenéři Luděk Krayzel a Bohumil Kacíř v té době vedli osmou třídu na oficiálním mistrovství republiky v Hradci Králové. Vítkovičtí šesťáci hladce prošli základní skupinou, ve které za sebou nechali Porubu, Hradec Králové a Plzeň. V semifinále porazili Duklu Jihlava. Bohužel ve finále nestačili na vítězný Hradec Králové a brali tak celkové druhé místo. „Vzhledem k tomu, že jsme část hráčů měli v sedmé a dokonce i v osmé třídě, nikdo nám moc nevěřil. Ale kluci se výborně semkli, po celý turnaj bojovali a i bez starších hráčů dokázali svým odhodláním úspěšně měřit síly s ostatními. Gratulace i poděkování patří všem hráčům,“ zmínil po turnaji trenér Kalandra. Sluší se také dodat, že vítkovický brankář Jakub Smolka byl vyhlášen nejlepším brankářem finálového turnaje Hockey Tour 2017.