Starší dorost v pondělí hostí Eisbären Berlín

Dva dny po skončení Ostrava Hockey Cupu vstupují starší dorostenci HC VÍTKOVICE STEEL do nové evropské soutěže, ve které narazí na špičkové týmy převážně německy mluvícího prostoru. V úvodním duelu vyzvou na svém ledě Eisbären Berlín.

Nešťastný závěr Ostrava Hockey Cupu hodili za hlavu a soustředí se na další novou výzvu. Starší dorostenci HC VÍTKOVICE STEEL se letos zúčastní projektu Rookie League, která konfrontuje všechny české kluby Akademie ČSLH s nejlepšími celky Německa, Rakouska a dokonce i Norska. Ostravané celosezonní soutěž rozehrají v pondělí 15. srpna na svém ledě duelem s Eisbärenem Berlín.

„Jsem moc rád, že se nám podařilo získat si místo v této soutěži. Po celou sezonu budeme, kromě extraligy, moci hrát pro nejlepším týmům z Německa a okolí. Já sám jsem v Německu působil a vím, že hokej tam, je zcela jiný, než u nás v Česku, a tudíž konfrontace s rozdílným stylem a pojetím hry nám může jen a jen prospět. Moc se na to těšíme a chceme být úspěšní,“
říká trenér vítkovických starších dorostenců Jan Vavrečka.

Soutěž, pod patronací rakouského Red Bull Salcburk, má velmi jednoduchý systém. Kluby z Evropy budou zajíždět na ledy českých soupeřů. České extraligové celky se spolu navíc utkávat nebudou, do tabulky soutěže se budou započítávat vzájemné extraligové zápasy.

První dva zápasy hrají Vítkovičtí s nejlepšími kluby Německa. V pondělí 15. srpna rozehrají zápas s Eisbärenem Berlín. V úterý 30. srpna vyzvou opět na ostravské půdě Adler Mannheim.

Čtěte také:

Ostrava Cup do rukou Chomutova, Vítkovice ztratily naději v posledním duelu