Starší dorost dál vládne, Jihlava odjíždí poražena

Ostrava 24. listopadu – Vítkovický starší dorost zažívá sezonu snů. S jedinou prohrou vévodí tabulce východní skupiny a dalším vyzývajícím byla ve čtvrtek Dukla Jihlava. Domácí nakonec potvrdili roli favorita.

První šanci na skórování dostali hokejisté Jihlavy. Po faulu Vojtěcha Černína nařídil hlavní sudí Jeřábek trestné střílení, kterému ovšem René Svoboda v bráně domácích odolal. Při powerplay domácích v polovině první třetiny se naopak prosadil Tomáš Kovář a zařídil Vítkovicím vedení – 1:0! Půl minutu před koncem úvodní třetiny byl na trestnou lavici poslán za sekání Jakub Gelnar, ale stav 1:0 platil i po dvaceti minutách.

Druhá třetina přinesla tři góly. Nejprve se ve dvacáté čtvrté minutě trefil Petr Česlík po asistenci Tomáše Kováře – 2:0! O čtyři minuty později vrátil jihlavským dorostencům naději Lukáš Jícha – 2:1! Přesným zásahem v početní výhodě ovšem vrátil Vítkovicím dvoubrankový náskok David Ballner – 3:1! Chvíli poté putoval na trestnou lavici domácí Marek Charvát, ale Jihlava nedokázala svou šanci využít.

Když deset minut před koncem zápasu skóroval Martin Blahuta, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto – 4:1! Emoce plály a po hromadné potyčce putovali o pár minut později vítkovický Blahuta a ze strany soupeře Svoboda s Vítkem. Vítkovice uhájily své vedení a tabulce východní skupiny s jednou jedinou porážkou suverénně dominují.

HC VÍTKOVICE STEEL – HC Dukla Jihlava 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 12. Kovář (Štencel, Blahuta), 24. Česlík (Kovář), 31. Ballner (Cabák), 51. Blahuta (Illéš, Škutchan) – 28. Jícha (Mahút, Čermák). Rozhodčí: Jeřábek – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 32:24. Diváci: 60.

Vítkovice: Svoboda R. – Cabák, Charvát, Demel, Černín, Klok, Pop, Rudl, Štencel – Ballner, Blahuta, Churý, Česlík, Gellnar, Gola, Illéš, Kafka, Kovář, Ollender, Rimmel, Škutchan.

Jihlava: Svoboda D. – Březka, Čermák, Kohout, Port, Půža, Severa, Tobola, Vítek – Anděl, Bambula, Beran, Jícha, Kuchyňa, Lupač, Mahút, Mandát, Vantuch, Vykouk, Štěrba.