Přípravu uzavře páteční generálka s Trenčínem

Týden před startem nového extraligového ročníku čeká hokejisty Vítkovic poslední přípravné utkání. Generálkou na jubilejní sezonu bude střetnutí s Duklou Trenčín. Zápas hostí OSTRAVAR ARÉNA v pátek 7. září od 17 hodin. Vstupné je 50 Kč.

Příprava 2018 míří do cílové rovinky. Uzavře ji poslední přátelský duel. Soupeřem Vítkovic bude v pátek – týden před startem extraligy – slovenská Dukla Trenčín, vedená exvítkovickým koučem Peterem Oremusem.

Generálka na extraligu

Utkání s Trenčínem je pro Vítkovice poslední prověrkou před startem extraligových bojů. Ostravané se vrátili z Tatranského poháru, kde předčili v nájezdech pouze pozdějšího vítěze, domácí Poprad. Sklonit se museli před maďarským Jégesmedvékem a Košicemi. Výsledkové neúspěchy minulého týdne jsou však pryč a modro-bílí se soustředí na to podstatné, na start sezony a poslední prověrku před ním. „Každý z předešlých tří týdnů byl jiný. Jeden jsme věnovali tvrdé kondiční přípravě, druhý herní a taktické přípravě. Do toho byl také podle plánu zasazen Tatranský pohár se třemi zápasy během tří dnů. Tento týden už nás čeká pouze poslední přípravné utkání. Režim týmu už byl nastaven tak, jako je klasicky v sezoně. Vše směřujeme už začátku extraligy,“ prozrazuje hlavní kouč Jakub Petr.

Dukla jedním z favoritů slovenské ligy

Dukla Trenčín se v posledních letech vzpamatovala z problémů a pomalu, ale jistě se tlačí na přední příčky slovenské nejvyšší soutěže. Svůj podíl na vzestupu někdejšího vojenského celku má i exvítkovický trenér Peter Oremus, který vede mužstvo společně s Jánem Pardavým. K dispozici má zajímavý a na slovenskou scénu docela nabitý kádr. Milan Bartovič, Branko Radivojevič, Peter Ölvecký, Peter Frühauf, Michal Valent. To je jen výčet největších hvězd a nejznámějších jmen v kádru Dukly. Trenčín je jedním z vážných kandidátů na slovenský titul v nadcházející sezoně, v minulé sezoně z toho byly stříbrné medaile, letos možná bude i více. V přípravě vojáci porazili nejprve Ujpest 6:1, následovala výhra na ledě Karlových Varů 5:4, prohry 0:1 ve Frýdku-Místku a 1:3 v Třinci, úspěch v Havířově 4:2 a naposledy dvojzápas s Olomoucí (0:4 a 3:2). Nyní jsou na řadě Vítkovice v Ostravě.

Naladit se na sezonu

Vítkovičtí si ani v přípravě – zvlášť při dosavadním průběhu – nemohou dovolit podcenit slovenského soupeře. Je pravda, že už nyní mají trenéři pár vrásek na čele vzhledem ke zdravotnímu stavu mužstva. „V Popradu se nám zranili tři hráči. Už jsme se někam posunuli, ale víme, že Mahbod ani de la Rose na Trenčín připraveni nebudou. Pokud jde o záměr směrem k zápasu, tak stejně jako už jsme přizpůsobili režim týmu tomu sezonnímu, tak chceme k zápasu s Trenčínem přistoupit, jako by to už byl extraligový duel, ať už jde o předzápasový režim i herní aspekty,“ připomenul trenér Petr.

Prověrka na ligu nejen na ledě

Utkání s Trenčínem bude generálkou na extraligovou sezonu i v jiných úrovních, než jen v té sportovní. Zápas začíná v 17 hodin, od 16 hodin bude otevřená OSTRAVAR ARÉNA. V 16:10 hodin mají v sektoru domácích fandů – C2 – sraz nejvěrnější fandové v nácviku fandění na sezonu. V omezeném zkušebním režimu bude před hlavním vstupem od ulice Závodní v provozu předzápasová fanzona – otevírá v 15:30 hodin.

Vstupné jen 50 Kč, lístky online i na pokladně

Vstupenky na duel Vítkovic s Trenčínem jsou v prodeji buď online v síti Ticketportal nebo v den utkání přímo na pokladně OSTRAVAR ARÉNY (od 15:30 hodin). Vstupné je jen 50 Kč, děti do 120 cm mají vstup zdarma. Permanentkáři s permicemi nabitými na novou sezonu mají vstup zdarma.

PŘÍPRAVA 2018

HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Dukla Trenčín