PRE-SEASON 2018: Derby, KHL, nejúspěšnější tým extraligy i návrat k tradici

Už samotná příprava na extraligový ročník, ve kterém Vítkovice oslaví 90. výročí svého založení, bude mít grády. Ostravany čeká 11 duelů, ve kterých vyzvou úhlavní rivaly, také týmy z KHL a v neposlední řadě napíší také velký návrat na druhý nejstarší hokejový turnaj Evropy.

Program přípravných utkání HC VÍTKOVICE RIDERA před sezonou 2018/2019 je slušně nabitý. Modro-bílé během měsíce a půl čekají konfrontace s atraktivními soupeři a fandové se v Ostravě mohou těšit na lahůdky hokejového léta.

Rozjezd v Havířově: 31. července

Už skoro tradičně začíná vítkovická příprava na ledě prvoligového Havířova. Ani letos tomu nebude jinak. Tým trenérů Jakuba Petra a Pavla Trnky se v hornickém městě ve Slezsku představí v úterý 31. července. Pro AZ a jeho fanoušky to bude opět velice atraktivní souboj.

Doma poprvé proti Slovanu Bratislava: 7. srpna

Domácí přípravnou premiéru obstará slovenský velkoklub a účastník ruské KHL Slovan Bratislava. Repríza tradičních velkých bitev z dob federální ligy se odehraje v OSTRAVAR ARÉNĚ v úterý 7. srpna od 17 hodin a bude se na co dívat, nejen proto, že branku belasích bude hájit úřadující český mistr Marek Čiliak.

Po letech na led 6-násobného mistra: 8. srpna

Návrat velkého souboje je tady! Vítkovice se po letech postaví nejúspěšnějšímu klubu samostatné české extraligy. Ostravané zamíří na legendární zimní stadion na Lapači, aby změřili síly s Valachy ze Vsetína. A je jasné, že navzdory polovině prázdnin bude modro-bílé čekat ve Vsetíně opravdové hokejové peklo!

Back-to-back derby: 14. 8. v Ostravě, 15. 8. v Třinci

Derby jako řemen už v přípravě. Vítkovice versus Oceláři Třinec, to bude polovina srpna. Nejprve se oba celky střetnou v úterý 14. srpna v Ostravě, odveta přijde na řadu hned další den, ve středu 15. srpna v Třinci.

Výzva z KHL v Ostravě: 17. nebo 18. srpna

Druhým týmem KHL, který se v rámci přípravy představí v Ostravě, bude tým HK Soči. Hrát se bude buď v pátek 17. srpna, nebo v sobotu 18. srpna. Finální termín bude ještě v návaznosti na program Soči, který se bude v Česku připravovat, upřesněn. Hodina úvodního buly by ale měla být stejná – 17:00.

Městské derby v „malé hale“: 23. srpna

Tohle bude bouřlivé. Poruba po letech postoupila do 1. ligy a chce v ní hrát důstojnou roli. Vítkovice si městského souseda pozvaly ke konfrontaci. Bohužel, rekonstrukce stadionu v Porubě v kombinaci s programem v OSTRAVAR ARÉNĚ znamenají, že se městské derby musí odehrát v Multifunkční hale OSTRAVAR ARÉNY – o to bouřlivější ale zajisté bude atmosféra. Hrát se bude ve čtvrtek 23. srpna od 17 hodin.

Vítkovice hlásí návrat na Tatranský pohár: 31. 8. – 2. 9.

Druhý nejstarší hokejový turnaj Evropy byl vždy tradičním místem zápolení vítkovických hokejistů. Po sedmi letech Vítkovičtí hlásí návrat na Tatranský pohár. Na přelomu srpna a září je ve skupině čeká nejprve maďarský Jegesmedvék z Miškolce, pak domácí HK Poprad a nakonec duel o umístění. Sluší se dodat, že druhou skupinu tvoří Košice, Orli Znojmo a francouzský Gap.

Generálka s Duklou Trenčín: 7. září

Poslední prověrkou před startem extraligové sezony bude pro Vítkovice domácí duel s Duklou Trenčín. Hraje se opět v OSTRAVAR ARÉNĚ, v pátek 7. září od 17 hodin.

Majitelé již aktivovaných či nově zakoupených permic budou mít vstup na domácí utkání Vítkovic v přípravě samozřejmě zcela zdarma v rámci své karty.

Zápasy – příprava A tým 2018/2019