Pohár ředitele ZŠ Jugoslávská jednoznačnou záležitostí Vítkovic

Druhý ročník turnaje 3. tříd O pohár ředitele ZŠ Jugoslávská ovládli domácí hokejisté HC VÍTKOVICE STEEL. Ve skupině A neměli Vítkovičtí konkurenci, ve skupině B modro-bílí vybojovali druhé místo.

Závěr sezony těch nejmladších hokejistů HC VÍTKOVICE STEEL už podruhé patřil turnaji O pohár ředitele ZŠ Jugoslávská – partnerské základní školy, na které dnes vyrůstají malé hokejové talenty. Na ledové ploše Multifunkční haly se představilo celkem 12 týmů z 6 klubů – HC VÍTKOVICE STEEL, HC Oceláři Třinec, HC Kometa Brno, HC Slavia Praha, PSG Zlín a také HC Slovan Bratislava. Účast „Belasích“ dávala navíc turnaji punc mezinárodní soutěže.

Svěřenci trenérů Jaroslava Vlka, Kamila Krahuly a Martina Kubíka nastoupili jak ve výkonnostně silnější skupině A, tak také ve slabší skupině B. „V áčku hráli především starší hráči a ti, kteří už v sezoně pravidelně hráli i za čtvrtou třídu. Naopak v béčku jsme měli ty menší, dokonce i pár druháčků, kteří během celé sezony hráli velice dobře,“ poodhalil systém rozdělení hráčů trenér Jaroslav Vlk.

Dvoudenní turnaj se hlavně ve skupině A nesl ve znamení jasné převahy domácích Vítkovických hráčů. „Dařilo se nám, hráli jsme opravdu dobře. Hráči na ledě bojovali a bavili se hokejem, opravdu se jim to povedlo,“ pochválil své svěřence Vlk. Vítkovičtí třeťáci „A“ nenašli na turnaji přemožitele. Své soupeře přehrávali rozdílem třídy, o dvou ciferné výsledky nebyla nouze, dokonce ani ne o ty, které přesáhly dvacet branek za utkání. „A“ tým 3. třídy si tak jednoznačně došel pro celkové prvenství a hráči si mohli potěžkat Pohár pana ředitele.

Ve skupině B Vítkovičtí předvedli také výborné zápasy, bohužel dvě remízy je stály vítězství. Vyrovnaný zápas se Zlínem pomohl žluto-modrým k triumfu, i tak ale mladší Ostravané ani jednou neprohráli a vybojovali skvělé druhé místo.

Poděkování: Závěrem je třeba poděkovat všem, kteří se na uskutečnění turnaje podíleli. A to především rodičům vítkovických třeťáků za skvělou organizaci, hokejové základní škole Jugoslávská za podporu, vedení a trenérům klubu HC VÍTKOVICE STEEL a všem sponzorům.
Uznání patří také ředitelce turnaje paní Janě Moškořové.