Patrik Bartošák se na MS nepodívá

Foto: Aleš Krecl / hokej.cz

Nejlepší brankář základní části Tipsport Extraligy 2017/2018 Patrik Bartošák s největší pravděpodobností nepojede na mistrovství světa IIHF do Dánska. Reprezentační trenéři se rozhodli dát přednost trojici Furch, Francouz, Rittich.

Vítkovický gólman Patrik Bartošák se k přípravě českého národního týmu připojil prakticky okamžitě po vyřazení ostravského týmu z play off. S reprezentací absolvoval kempy i přípravné zápasy v Příbrami a ve Francii, kde odchytal také dvě utkání.

Před Carlson Hockey Games v Pardubicích se brankářské trio Francouz, Furch, Bartošák rozšířilo o Davida Ritticha z Calgary Flames. Rittich také na turnaji dostal šanci. Po jeho skončení pak trenéři představili širší nominaci pro poslední přípravnou akci před startem mistrovství světa. Ve výběru pro Švédské hokejové hry už nejlepší brankář základní části Tipsport Extraligy nefiguroval.

„Do Švédska pojedeme se třemi brankáři, končí Patrik Bartošák,“ konstatoval ke zúžení kádru v rozhovoru pro server hokej.cz trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač. Další vítkovičtí hráči – zadáci Marek Hrbas a Lukáš Klok prozatím v reprezentačním výběru pokračují.

Patrik Bartošák v této sezoně absolvoval několik srazů v rámci Euro Hockey Tour a jako třetí brankář národního týmu se zúčastnil také olympijských her v Pchjongčchangu.