OSTRAVAR ARÉNA

OSTRAVAR ARÉNA

Jedna z dominant Ostravy. Budova OSTRAVAR ARÉNY (do nedávna ČEZ ARÉNY, bývalého Paláce kultury a sportu) byla otevřena v roce 1986. V letech 2004 a 2015 se zde konalo IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji.

OSTRAVAR ARÉNA je dnes, vedle Multifunkční haly a Městského stadionu, jedním ze středisek v majetku společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. Do července 2015 nesla název ČEZ ARÉNA.

OSTRAVAR ARÉNA prošla v letech 2003 a 2004 rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací, v rámci níž byla vybudována třípodlažní přístavba, byly rozšířeny šatny – nyní jich slouží 13 větších pro sportovce a 5 menších pro umělce.

Další velká rekonstrukce proběhla na jaře a v létě 2012. Došlo k výměně všech sedaček (kromě sektorů C1 a C2 jsou všechny polstrované), dále byly zvýšeny sklony tribun B6 – B8 a C1 a C2 pro zlepšení viditelnosti z těchto sektorů. Poslední velkou změnou byla výstavba čtyř kompletně nových zasunovacích tribun R v rozích spodní úrovně haly, při jejich vysunutí tak tribuny tvoří nově prstenec kolem celého kluziště.

Během léta 2018 došlo k dostavění skyboxů nad sektory A1, A5, B1, B5, čímž došlo ke snížení kapacity hlediště.

Nová kapacita hlediště pro hokejové zápasy je 9 833 sedících diváků.

Celková kapacita OSTRAVAR ARÉNY pro hokejová utkání – 9 833 míst (vše k sezení)

17 míst pro tělesně postižené návštěvníky na plošině bod sektorem B8.

OSTRAVAR ARÉNA disponuje nastavitelným rozměrem kluziště – 58×28 m (využívaným HC VÍTKOVICE RIDERA) a 60×30 m.

Kapacita haly je variabilní a nabízí mnoho variant podle druhu akce, při maximální variantě až 12.000 návštěvníků.
Pro větší pohodlí návštěvníků akcí v OSTRAVAR ARÉNĚ byla rozšířena sociální zařízení, vybudováno 6 bufetů a v přízemí 8 nových výčepů.

V horních patrech haly je 22 skyboxů s kapacitou 9 až 18 osob, všechny s připojením na telefon, fax, satelit, počítač, televizi, internet.

Pro invalidní návštěvníky jsou k dispozici WC s bezbariérovým přístupem, je pro ně připravena nájezdová plošina v sektoru C2 s kapacitou 17 míst. Dvě ze šaten jsou vybaveny tak, aby mohly být užívány také tělesně postiženými sportovci nebo účinkujícími.

Parkoviště nabízejí v přímém sousedství OSTRAVAR ARÉNY 886 míst pro osobní auta a 5 pro autobusy, pro desítky autobusů jsou místa na přilehlých plochách. Rozšířené obslužné komunikace nabízejí ideální přístup pro auta ze směrů od Prahy a Brna a od hlavních komunikací z Polska a Slovenska.

Návštěvní řád OSTRAVAR ARÉNY

(Pro větší rozlišení klikněte na obrázek – plán je ve formátu pdf)

Jak se dostat do OSTRAVAR ARÉNY?

AUTEM

Z dálnice D1: Exit 354 směr SPORT ARÉNA (Zábřeh, Vítkovice), po ulici Rudná až na křižovatku s ulicí Závodní – odbočit doleva směrem na Městský Stadion a OSTRAVAR ARÉNA (SPORT ARÉNA)

Z centra Ostravy: Po ulici Místecká, kolem Dolní Oblasti Vítkovice (Vítkovice vysoké pece), první odbočka doprava – na ulici Halasova (směr Vítkovice, ČEZ ARÉNA), doprava na kruhový objezd, na kruhovém objezdu 3. výjezd. Na křžovatce s ulicí Rudná doprava, po ulici Rudná až na křižovatku s ulicí Závodní, odbočka doprava směr Městský Stadion a OSTRAVAR ARÉNA (SPORT ARÉNA)

Z Poruby: 1) po ulici Rudná až na křižovatku s ulicí Závodní. 2) po ulici Opavská, na křižovatce s ulicí Plzeňskou (u Vodárny v Nové Vsi) doprava, po ulici Plzeňská, sjezd doprava na Zábřeh, Výškovice a SPORT ARÉNA, na křižovatce doleva po ulici Výškovická, na křižovatce s ulicí Palkovského/Závodní doprava.

Ze směru Havířov: Po ulici Rudná až na křižovatku s ulicí Závodní, doprava na Městský Stadion a OSTRAVAR ARÉNA

MĚSTSKOU HROMADNOU DOPRAVOU

Z Hlavní nádraží Ostrava
tramvají číslo 2 na zastávku Sport aréna, cesta trvá cca 22 minut.

Z Nádraží Ostrava – Svinov
tramvají číslo 7 na zastávku Sport aréna, cesta trvá cca 8 minut.

Z Nádraží Ostrava – střed (případně Ostrava Stodolní)
pěšky na zastávku Náměstí republiky (nebo Dr. Malého) nasednout na tramvaj číslo 2 k zastávce Sport aréna, cesta cca 11 (10) minut; ze zastávky Náměstí republiky lze nasednout také na tramvaj číslo 11, cesta trvá cca 15 minut.

Autobusové nádraží Ostrava

Nádraží Ostrava – Vítkovice
tramvají číslo 11 na zastávku Sport aréna, cesta travá cca 4 minuty.

Vstupy do arény