Champions Hockey League Tipsport Extraliga Bílí Tygři Liberec HC Sparta Praha HC VÍTKOVICE RIDERA HC Oceláři Třinec HC Dukla Jihlava HC VERVA Litvínov BK Mladá Boleslav Mountfield HK HC Kometa Brno Piráti Chomutov HC Dynamo Pardubice HC Škoda Plzeň PSG Zlín HC Olomouc Hokej.cz Český svaz ledního hokeje Fanklub HC Vítkovice Facebook Twitter Youtube
Image Map

OSTRAVAR ARÉNA / Základní informace

OSTRAVAR ARÉNA - základní informace

Jedna z dominant Ostravy. Budova OSTRAVAR ARÉNY (do nedávna ČEZ ARÉNY, bývalého Paláce kultury a sportu) byla otevřena v roce 1986. V letech 2004 a 2015 se zde konalo IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji.

 


OSTRAVAR ARÉNA je dnes, vedle Multifunkční haly a Městského stadionu, jedním ze středisek v majetku společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. Do července 2015 nesla název ČEZ ARÉNA.


OSTRAVAR ARÉNA prošla v letech 2003 a 2004 rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací, v rámci níž byla vybudována třípodlažní přístavba, byly rozšířeny šatny – nyní jich slouží 13 větších pro sportovce a 5 menších pro umělce.

 

Další velká rekonstrukce proběhla na jaře a v létě 2012. Došlo k výměně všech sedaček (kromě sektorů C1 a C2 jsou všechny polstrované), dále byly zvýšeny sklony tribun B6 - B8 a C1 a C2 pro zlepšení viditelnosti z těchto sektorů. Poslední velkou změnou byla výstavba čtyř kompletně nových zasunovacích tribun R v rozích spodní úrovně haly, při jejich vysunutí tak tribuny tvoří nově prstenec kolem celého kluziště.

 


 

 

Celková kapacita OSTRAVAR ARÉNY po modernizaci je 10 109 sedadel včetně rohových tribun R (využitelnost pro hokej 10 004 míst)

 

Kapacita OSTRAVAR ARÉNY bez rohových tribun je 9 600 sedadel (9 400) 

 

17 míst pro tělesně postižené návštěvníky na plošině bod sektorem B8.

 

OSTRAVAR ARÉNA disponuje nastavitelným rozměrem kluziště - 58x28 m (využívaným HC VÍTKOVICE STEEL) a 60x30 m. 

 

Kapacita haly je variabilní a nabízí mnoho variant podle druhu akce, při maximální variantě až 12.000 návštěvníků.
Pro větší pohodlí návštěvníků akcí v OSTRAVAR ARÉNĚ byla rozšířena sociální zařízení, vybudováno 6 bufetů a v přízemí 8 nových výčepů.

 


 

V horních patrech haly je 18 skyboxů s kapacitou 9 až 18 osob, všechny s připojením na telefon, fax, satelit, počítač, televizi, internet.

 


Pro invalidní návštěvníky jsou k dispozici WC s bezbariérovým přístupem, je pro ně připravena nájezdová plošina v sektoru C2 s kapacitou 17 míst. Dvě ze šaten jsou vybaveny tak, aby mohly být užívány také tělesně postiženými sportovci nebo účinkujícími.

 Za brankami jsou umístěny nové velkoplošné světelné obrazovky, každá o ploše 45 m čverečních.

 

Parkoviště nabízejí v přímém sousedství OSTRAVAR ARÉNY 886 míst pro osobní auta a 5 pro autobusy, pro desítky autobusů jsou místa na přilehlých plochách. Rozšířené obslužné komunikace nabízejí ideální přístup pro auta ze směrů od Prahy a Brna a od hlavních komunikací z Polska a Slovenska.


      
(Pro větší rozlišení klikněte na obrázek - plán je ve formátu pdf)
 

Jak se dostat do OSTRAVAR ARÉNY?

AUTEM


Z dálnice D1:
Exit 354 směr ČEZ ARÉNA (Zábřeh, Vítkovice), po ulici Rudná až na křižovatku s ulicí Závodní - odbočit doleva směrem na Městský Stadion a OSTRAVAR ARÉNA (ČEZ ARÉNA)


Z centra Ostravy: Po ulici Místecká, kolem Dolní Oblasti Vítkovice (Vítkovice vysoké pece), první odbočka doprava - na ulici Halasova (směr Vítkovice, ČEZ ARÉNA), doprava na kruhový objezd, na kruhovém objezdu 3. výjezd. Na křžovatce s ulicí Rudná doprava, po ulici Rudná až na křižovatku s ulicí Závodní, odbočka doprava směr Městský Stadion a OSTRAVAR ARÉNA (ČEZ ARÉNA)

Z Poruby: 1) po ulici Rudná až na křižovatku s ulicí Závodní. 2) po ulici Opavská, na křižovatce s ulicí Plzeňskou (u Vodárny v Nové Vsi) doprava, po ulici Plzeňská, sjezd doprava na Zábřeh, Výškovice a ČEZ ARÉNA, na křižovatce doleva po ulici Výškovická, na křižovatce s ulicí Palkovského/Závodní doprava.

Ze směru Havířov: Po ulici Rudná až na křižovatku s ulicí Závodní, doprava na Městský Stadion a OSTRAVAR ARÉNAMĚSTSKOU HROMADNOU DOPRAVOU


Z Hlavní nádraží Ostrava
tramvají číslo 2 na zastávku Sport aréna, cesta trvá cca 22 minut.

Z Nádraží Ostrava - Svinov
tramvají číslo 7 na zastávku Sport aréna, cesta trvá cca 8 minut.

Z Nádraží Ostrava - střed (případně Ostrava Stodolní)
pěšky na zastávku Náměstí republiky (nebo Dr. Malého) nasednout na tramvaj číslo 2 k zastávce Sport aréna, cesta cca 11 (10) minut; ze zastávky Náměstí republiky lze nasednout také na tramvaj číslo 11, cesta trvá cca 15 minut.

Autobusové nádraží Ostrava
pěšky na zastávku Náměstí republiky (nebo Dr. Malého) nasednout na tramvaj číslo 2 k zastávce Sport aréna, cesta cca 11 (10) minut; ze zastávky Náměstí republiky lze nasednout také na tramvaj číslo 11, cesta trvá cca 15 minut.

Nádraží Ostrava - Vítkovice
tramvají číslo 11 na zastávku Sport aréna, cesta travá cca 4 minuty.
Přihlášení
Anketa

Pořídíte si permici na novou sezonu?

Ano, celosezonní

Ano, ale jen na základní část

Ještě nevím

Ne, nevyužiju ji

Ne, je to drahé

Kalendář
PoÚtStČtSoNe
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Předchozí měsícsrpen 2017Další měsíc
Image Map
Ostrava - Evropské město sportu 2014 Ostrava - Evropské město sportu 2014 Image Map Pivovar Radegast Škoda Auto - vyhraj Rapida