Image Map

OSTRAVAR ARÉNA / Základní informace

OSTRAVAR ARÉNA - základní informace

Jedna z dominant Ostravy. Budova OSTRAVAR ARÉNY (do nedávna ČEZ ARÉNY, bývalého Paláce kultury a sportu) byla otevřena v roce 1986. V letech 2004 a 2015 se zde konalo IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji.

OSTRAVAR ARÉNA je dnes, vedle Multifunkční haly a Městského stadionu, jedním ze středisek v majetku společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. Do července 2015 nesla název ČEZ ARÉNA.

OSTRAVAR ARÉNA prošla v letech 2003 a 2004 rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací, v rámci níž byla vybudována třípodlažní přístavba, byly rozšířeny šatny – nyní jich slouží 13 větších pro sportovce a 5 menších pro umělce.

Další velká rekonstrukce proběhla na jaře a v létě 2012. Došlo k výměně všech sedaček (kromě sektorů C1 a C2 jsou všechny polstrované), dále byly zvýšeny sklony tribun B6 - B8 a C1 a C2 pro zlepšení viditelnosti z těchto sektorů. Poslední velkou změnou byla výstavba čtyř kompletně nových zasunovacích tribun R v rozích spodní úrovně haly, při jejich vysunutí tak tribuny tvoří nově prstenec kolem celého kluziště.

Celková kapacita OSTRAVAR ARÉNY po modernizaci je 10 109 sedadel včetně rohových tribun R (využitelnost pro hokej 10 004 míst)

Kapacita OSTRAVAR ARÉNY bez rohových tribun je 9 600 sedadel (9 400)

17 míst pro tělesně postižené návštěvníky na plošině bod sektorem B8.

OSTRAVAR ARÉNA disponuje nastavitelným rozměrem kluziště - 58x28 m (využívaným HC VÍTKOVICE STEEL) a 60x30 m.

Kapacita haly je variabilní a nabízí mnoho variant podle druhu akce, při maximální variantě až 12.000 návštěvníků.
Pro větší pohodlí návštěvníků akcí v OSTRAVAR ARÉNĚ byla rozšířena sociální zařízení, vybudováno 6 bufetů a v přízemí 8 nových výčepů.

V horních patrech haly je 18 skyboxů s kapacitou 9 až 18 osob, všechny s připojením na telefon, fax, satelit, počítač, televizi, internet.

Pro invalidní návštěvníky jsou k dispozici WC s bezbariérovým přístupem, je pro ně připravena nájezdová plošina v sektoru C2 s kapacitou 17 míst. Dvě ze šaten jsou vybaveny tak, aby mohly být užívány také tělesně postiženými sportovci nebo účinkujícími.

Za brankami jsou umístěny nové velkoplošné světelné obrazovky, každá o ploše 45 m čverečních.

Parkoviště nabízejí v přímém sousedství OSTRAVAR ARÉNY 886 míst pro osobní auta a 5 pro autobusy, pro desítky autobusů jsou místa na přilehlých plochách. Rozšířené obslužné komunikace nabízejí ideální přístup pro auta ze směrů od Prahy a Brna a od hlavních komunikací z Polska a Slovenska.

(Pro větší rozlišení klikněte na obrázek - plán je ve formátu pdf)

Jak se dostat do OSTRAVAR ARÉNY?

AUTEM

Z dálnice D1:
Exit 354 směr ČEZ ARÉNA (Zábřeh, Vítkovice), po ulici Rudná až na křižovatku s ulicí Závodní - odbočit doleva směrem na Městský Stadion a OSTRAVAR ARÉNA (ČEZ ARÉNA)

Z centra Ostravy: Po ulici Místecká, kolem Dolní Oblasti Vítkovice (Vítkovice vysoké pece), první odbočka doprava - na ulici Halasova (směr Vítkovice, ČEZ ARÉNA), doprava na kruhový objezd, na kruhovém objezdu 3. výjezd. Na křžovatce s ulicí Rudná doprava, po ulici Rudná až na křižovatku s ulicí Závodní, odbočka doprava směr Městský Stadion a OSTRAVAR ARÉNA (ČEZ ARÉNA)

Z Poruby: 1) po ulici Rudná až na křižovatku s ulicí Závodní. 2) po ulici Opavská, na křižovatce s ulicí Plzeňskou (u Vodárny v Nové Vsi) doprava, po ulici Plzeňská, sjezd doprava na Zábřeh, Výškovice a ČEZ ARÉNA, na křižovatce doleva po ulici Výškovická, na křižovatce s ulicí Palkovského/Závodní doprava.

Ze směru Havířov: Po ulici Rudná až na křižovatku s ulicí Závodní, doprava na Městský Stadion a OSTRAVAR ARÉNA

MĚSTSKOU HROMADNOU DOPRAVOU

Z Hlavní nádraží Ostrava
tramvají číslo 2 na zastávku Sport aréna, cesta trvá cca 22 minut.

Z Nádraží Ostrava - Svinov
tramvají číslo 7 na zastávku Sport aréna, cesta trvá cca 8 minut.

Z Nádraží Ostrava - střed (případně Ostrava Stodolní)
pěšky na zastávku Náměstí republiky (nebo Dr. Malého) nasednout na tramvaj číslo 2 k zastávce Sport aréna, cesta cca 11 (10) minut; ze zastávky Náměstí republiky lze nasednout také na tramvaj číslo 11, cesta trvá cca 15 minut.

Autobusové nádraží Ostrava

Nádraží Ostrava - Vítkovice
tramvají číslo 11 na zastávku Sport aréna, cesta travá cca 4 minuty.

Jak hodnotíte sezonu 2016/2017?

Pozitivně

Průměr

Negativně

Předchozí měsícbřezen 2017Další měsíc