Osmáci vyrazili do Číny. V Čičiharu odehrají mezinárodní turnaj

Vítkovická výprava vyrazila na dalekou cestu. Hráči HC VÍTKOVICE RIDERA kategorie osmých tříd odjeli do čínského Čičiharu, kde je v rámci spolupráce s místním hokejovým klubem čeká kvalitně obsazený mezinárodní turnaj.

Pod vedením šéftrenéra vítkovické Akademie ČSLH Mojmíra Trličíka a trenéra mladšího a staršího dorostu Radka Philippa vyrazili hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA kategorie osmých tříd na dlouhou pouť do čínského Čičiharu.

Ostravští mladíci se v rámci společného projektu mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a klubem Čičihar Dragon zúčastní mezinárodního turnaje v čínském prefekturním městě. „Bude to pro nás jedna velká novinka, ale těšíme se na to. Nikdo z nás zatím v Číně nebyl, bude to obrovský zážitek. Po sportovní stránce máme garantovánu velice kvalitní konfrontaci. Čeká nás hodně nahuštěný program, zápasy s týmy nejen z Číny, ale i z Ruska, z USA a tak dále. Vše ve zkráceném herním čase, v zápasech na třikrát deset minut. V návaznosti na tuto atypickou herní dobu jsme také přizpůsobili počet hráčů, který s sebou do Číny vezeme. Bude to pro nás všechny především velká zkušenost, jak hokejová, tak životní,“ míní trenér Radek Philipp. Turnaj v Čičiharu je vypsán pro kategorii U14, tedy pro hráče na rozhraní osmé třídy a mladšího dorostu. Vítkovice do Číny vezou redukovanou sestavu dvanácti hráčů a jednoho brankáře.

„Je to další z kroků naší společné spolupráce s čínským klubem Čičhar Dragon. Jejich hráči jsou v tuto chvíli stále u nás na třítýdenním kempu a součástí naší dohody bylo, že zase naši mladí vyrazí do Číny. V realizaci této cesty nám hodně pomohlo také město Ostrava a Moravskoslezský kraj, za což jim patří velký dík. Je vidět, že oběma těmto institucím záleží na rozvoji ostravské sportovní mládeže a na pozitivní propagaci města i kraje v zahraničí právě prostřednictvím sportovních podniků. Všichni věříme, že se celá expedice, dá-li se to takto trochu nadneseně nazvat, vydaří na jedničku, a že bude dalším kamínkem do velké mozaiky naší začínající spolupráce s klubem z asijské velmoci, kterou Čína bez pochyby je,“ říká výkonný ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl, který se výpravy do Čičiharu také osobně účastní.

Vítkovická výprava má před sebou první velký úkol, úspěšně zvládnout cestu na téměř druhou stranu zeměkoule. Vítkovický autobus vyrazil do Vídně, z letiště ve Vídni odletí letadlo přímou linkou do Pekingu. V Pekingu Ostravané přestoupí na letadlo do Čičiharu a v Čičiharu je čeká ještě přesun autobusem. Celá cesta čítá zhruba devět tisíc kilometrů.