Osmáci vezou z Vologdy stříbro

Na výborném druhém místě zakončili osmáci HC VÍTKOVICE RIDERA turnaj v ruské Vologdě, kde reprezentovali nejen vítkovické modro-bilé barvy, ale také celý Moravskoslezský kraj.

HC Vítkovice RideraV posledním utkání, hraném v neděli 26. srpna, vybojovali vítkovičtí po obětavém výkonu nejtěsnější možné vítězství 1:0 nad B-týmem domácí Vologdy. Zajistili si tak konečné 2. místo, když celkovým vítězem se stal tým našich jediných přemožitelů, domácího celku Vologdy A. Ten v turnaji ztratil pouze jeden bod.

Během turnaje proběhla také série jednání představitelů Moravskoslezského kraje s vedením Vologodské oblasti. Vedoucí delegace z našeho kraje, náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny, zhodnotil výsledky velmi kladně: “Těší mě, že spolupráce, kterou jsme navázali téměř přesně před rokem, dostává již konkrétní podobu. Účast našich mladých vítkovických hokejistů a jejich velmi kvalitní vystoupení na tomto turnaji bylo prvním počinem v oblasti sportu. Již dříve ale proběhly některé společné projekty na poli kulturním a nyní jsme během jednání ve Vologdě našli celou řadu dalších možností ke spolupráci v oblastech vzdělávání, vědy, techniky či zdravotnictví.”

Již nyní je jisté, že hokejisté Vologdy se v budoucnu představí na některém z turnajů v Ostravě a že spolupráce na poli rozvoje mládežnického hokeje se bude dále prohlubovat. O navázání bližších kontaktů s HC VÍTKOVICE RIDERA totiž po vzájemném měření sil obou týmů na vologodském turnaji projevili zájem i představitelé celku Severstal Čerepovec.