Osmáci v Čičiharu ovládli turnaj, nyní se přesunou do Pekingu

Čínské putování starších žáků HC VÍTKOVICE RIDERA zatím slaví úspěch. Kombinovaný výběr posledních osmáků vyhrál turnaj v Čičharu. Nyní tým čeká ještě exhibiční utkání v Pekingu s místním státním klubem.

Ani dlouhá a v celku vyčerpávající cesta nepřipravila vítkovické žáky o síly. Osmáci HC VÍTKOVICE RIDERA i celá výprava, jejíž součástí jsou také zástupci Moravskoslezského kraje a Statutárního města Ostravy, bezpečně dorazili do čínského Čičiharu a dařilo se jim nejen po organizační, ale i po sportovní stránce.

Vítkovický výběr ovládl mládežnický turnaj v Čičiharu, a to i navzdory tomu, že přivezl suverénně nejmladší tým ze všech účastníků. V konkurenci domácího týmu a výběrů z Ruska a USA obstál. „První utkání jsme hráli pro domácím Číňanům, kteří proti nám nasadili v průměru o dva roky starší hráče. Naši kluci se s tím ale porvali a před zaplněným stadionem dokázali urvat vítězství 2:1. Díky tomu jsme šli v pavouku přímo na výběr Američanů z Chicaga, ti byli v průměru o rok starší, než my, ale i tak se nám podařilo uspět, a to vysokým rozdílem. Díky výhře 11:0 jsme vyhráli celý turnaj a máme z toho obrovskou radost,“ komentuje úspěch trenér Radek Philipp.

Mladí ostravští hokejisté si tak po úspěchu mohli vychutnat i dva dny volna, které strávili prohlídkou města a zajímavých atrakcí, například cirkusu nebo výletu na lodičkách. „Teď nás čeká přesun do Pekingu, kde budeme hrát proti místnímu státnímu klubu exhibiční utkání. Lépe řečeno neturnajové, protože k tomu rozhodně nechceme přistoupit jen tak, jak se říká exhibičně,“ prozrazuje Radek Philipp.

Spokojenost neskrývá ani výkonný ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl, který je v Číně také. „Musím přiznat, že o nás Číňané pečují opravdu skvěle. Až to předčilo naše očekávání. Ať už jde o sportovní, či kulturní program, návštěvy zajímavých míst, atrakcí, poznávání města a okolí, vstřícnost. Všechno na nejvyšší úrovni. Současně s tím se také výborně vyvíjí příprava prohloubení vzájemné spolupráce s našimi čínskými partnery, a to nejen na klubové, ale i na městské a krajovo-prefekturní úrovni. Vypadá to pro nás hodně dobře a zajímavě.“