Osmáci reprezentují Moravskoslezský kraj v ruské Vologdě

Vítkovičtí osmáci měří v těchto dnech své síly se stejně starými hráči z Ruska. V pátek 24. srpna vstoupili do třídenního turnaje konajícího se v ruské Vologdě, hlavním městě Vologodské oblasti. Ta je partnerským regionem Moravskoslezského kraje, významného podporovatele vítkovické hokejové mládeže.

HC Vítkovice RideraBěhem tří dnů sehrají vítkovičtí pod vedením trenérů Luďka Krayzela a Jaroslava Miksy pět utkání hraných na 3×15 minut čistého času s dvouminutovými přestávkami.

Na úvod turnaje se vítkovičtí žáci utkali s domácím týmem Vologda A, kterému nakonec podlehli těsně 4:5, když po první třetině prohrávali 0:3.

Ve druhém utkání prvního turnajového dne pak HC VÍTKOVICE RIDERA jasně přehrál tým HK Jiskra Kostroma 15:1.

V sobotu 25. srpna čekají na vítkovické osmáky zápasy s týmy HK Severstal Čerepovec a HK Olymp, který je výběrem Vologodské oblasti.

Na závěr turnaje se pak v neděli 26. srpna utká HC VÍTKOVICE RIDERA s B-týmem domácí Vologdy. Ten do turnaje nastoupil jako náhrada za celek Jaroslavle, který z technických důvodů nedorazil.

“Pro naše hráče je konfrontace se stejně starými hokejisty z ruské školy jedinečnou příležitostí, jak poměřit své síly a schopnosti před blížícím se začátkem sezony. Zároveň je nám ctí reprezentovat náš kraj a určitě uděláme maximum pro to, abychom dosáhli co nejlepšího výsledku,” řekl hlavní trenér 8. třídy a zároveň šéftrenér vítkovické mládeže Luděk Krayzel.