Osmáci bojují v Hradci o titul, první zápas vyhráli

Vítězstvím vstoupili ve středu žáci 8. třídy HC VÍTKOVICE RIDERA do finálového turnaje mistrovství republiky v Hradci Králové. Domácí Mountfield HK přehráli v samostatných nájezdech. Ve čtvrtek je čeká Přerov.

Pět zápasů v pěti dnech, kdo je zvládne nejlépe, bude mistrem. Taková jsou pravidla finálového turnaje mistrovství republiky 8. tříd. Do Hradce Králové se sjelo šest nejlepších žákovských mužstev své kategorie, Vítkovice mezi nimi nechybí a hned v prvním utkání slavily velice důležité vítězství.

Tým trenérů Luďka Krayzela a Bohumila Kacíře prokázal ve středečním střetnutí s domácím Hradcem Králové bojovnost a vůli po vítězství. Přestože se Východočechům podařilo dvěma góly rychle otočit výborný vstup Ostravanů do zápasu, modro-bílí po krátkém výpadku zabrali, dotáhli utkání do prodloužení a do samostatných nájezdů, ve kterých nakonec slavili úspěch.

„Nezačali jsme špatně, otevřeli jsme skóre a ujali se vedení. Hradec ale dokázal do konce první třetiny otočit. Bylo vidět, že naše kluky to hodně vzalo. Ale řekli jsme si jasně, že tohle je první zápas a hrajeme o titul, že tohle nás položit nemůže. Kluci zabrali, v polovině zápasu jsme srovnali a pak už to bylo hodně vyrovnané z obou stran a dospělo to až do samostatných nájezdů, ve kterých jsme byli úspěšnější,“
shrnul první utkání trenér Luděk Krayzel.

Vítkovičtí žáci ale musejí okamžitě hodit myšlenky na středeční výhru za hlavu. Hned ve čtvrtek po poledni je totiž čeká druhý duel, tentokrát s Přerovem. „Musíme si uvědomit, že v žácích je to trochu jinak, než mezi muži a nesmíme si dovolit Přerov podcenit. Je to republikové finále a tady už není lehký soupeř. Musíme bojovat a hrát na maximum,“ zmínil směrem ke čtvrtečnímu utkání trenér Krayzel.

Výsledky a program HC VÍTKOVICE RIDERA – MČR 8. tříd, Hradec Králové

22.3.17 17:00 FIN1. kolo HC VÍTKOVICE RIDERA – Mountfield HK 5 : 4 sn