Musíme se vrátit k obraně z loňské sezony, myslí si Marek Hrbas

V utkání s hradeckým Mountfieldem si obránce Marek Hrbas sice připsal dvě asistence, přesto tým Vítkovic v dobře rozehraném zápase padl v poměru 3:6. Podle vítkovického zadáka je nyní důležité kromě ofenzivy se zaměřit i na hru v obranném pásmu.

Marku, začátek utkání s Hradcem vám vyšel, ale pak jste inkasovali gól ve dvojnásobném oslabení a na začátku druhé třetiny. Mohl se tady lámat zápas?

Ten začátek byl dobrý, jak říkáte. Škoda té přesilovky pět na tři, tam je to myslím nakoplo. Pak i ten gól na začátku druhé třetiny a po dvou třetinách to bylo vyrovnané. Třetí třetiny nám nejdou. V Plzni nám nevyšla a stejně tak i dnes proti Hradci. Bylo to dobře rozehrané, škoda.

V zápase jste získal dvě asistence. Jak vy jste si užil zápas ze svého pohledu?

Jako jo, já jsem si zápas užil dost. Mě to vyhovuje takový hokej. Snažil jsem se hrát svou hru, vzadu si to odmakat, a když jsem měl nějakou šanci, tak se připojit k útoku. Já osobně jsem si to užil, ale je škoda toho výsledku.

V posledních dvou domácích zápasech jste inkasovali desetkrát, také v Plzni jste dostali nějaké branky. Hrajete více ofenzivněji nebo to teď v obraně zrovna nešlape?

Nevím, opravdu nevím. Je to asi hra více nahoru dolů. Oproti minulé sezoně jsme lepší i v útoku a máme choutky myslet více na ofenzivu. Ale tady vidíme, že samozřejmě musíme začít od obrany, takové, jakou jsme měli minulou sezonu. A potom si až v útoku dělat co chceme, chodit do brány a dávat góly. Nevím, ty třetí třetiny nám poslední dva zápasy jednoduše nevyšly. Nevím proč. Špatný  backchecking a takové hloupé detaily, které rozhodují zápasy. Je to škoda.

Jak si vysvětlit, že venku jste získali více bodů než doma?

To opravdu nevíme. Fanoušky máme tady v Ostravě super, ale to kdybychom věděli, tak s tím něco uděláme. Jestli je to shoda okolností, že jsme teď prohráli některé zápasy doma a naopak venku bodovali. Možná to bude tím. Uvidíme, v pátek jedeme do Litvínova a tam budeme chtít opět vyhrát.

V šestadvacáté minutě jste vedli 3:2, Hradec navíc moc branek nedostává. To jste si už v domácím prostředí měli pohlídat. Souhlasíte?

Je to tak, ale i ten zápas celkově jsme měli dobře rozehraný. Jen zopakuji, že je škoda té přesilovky pět na tři ze strany Hradce. Tam se soupeř nakopl a samozřejmě gól na začátku druhé třetiny jim pomohl. Opravdu nevím, hrálo se mi dobře, ale je to škoda. Dát tři góly Hradci se nepovede každému, jak jste uvedl. Ale dostat šest respektive pět branek, to je špatná bilance. To je moc.